Zespół Pałacowo-Parkowy w Oborach Park Zdrojowy Tężnia solankowa Amfiteatr C.H. Stara Papiernia Most na rzece Jeziorce Tężnia solankowa

Bezpłatne szkolenia, są jeszcze wolne miejsca!

Są jeszcze wolne miejsca na bezpłatne szkolenia komputerowe dla mieszkańców gminy Konstancin-Jeziorna, którzy ukończyli 25 lat. Do wyboru jest siedem bloków tematycznych skierowanych m.in. do rodziców, seniorów, przedsiębiorców czy rolników. Zapraszamy.


Podniesienie kompetencji

W ramach projektu pn. „Podniesienie kompetencji cyfrowych mieszkańców województwa mazowieckiego”, na podstawie umowy powierzenia grantu z Fundacją Promocji Gmin Polskich, planowane jest przeprowadzenie 25 dwudniowych bezpłatnych szkoleń dla 12-osobowych grup. Podczas zajęć uczestnicy nabędą umiejętności informacyjne, komunikacyjne, rozwiązywania problemów czy korzystania z usług publicznych. Gmina zapewnia też ciepły posiłek podczas trwania kursu.


Siedem bloków tematycznych

Dla potrzeb realizacji projektu samorząd zakupił 24 laptopy. Osoby powyżej 25. r.ż. mogą wziąć udział w jednym z siedmiu modułów szkoleniowych. Do wyboru są:

 • „Rodzic w internecie” – moduł adresowany do rodziców i opiekunów, a poświęcony jest przygotowaniu ich do roli przewodnika dziecka w zakresie bezpiecznego i mądrego korzystania z sieci oraz reagowania na sytuacje zagrożenia. Uczestnicy szkolenia m.in. poznają źródła wartościowych i pochodzących z legalnych źródeł treści dla dziecka, dowiedzą się jak korzystać z podstawowych usług e-administracji dedykowanych rodzinom takich jak: złożenie wniosku Rodzina 500+, uzyskanie Karty Dużej Rodziny i wielu innych. 
 • „Mój biznes w sieci” – przeznaczony jest przede wszystkim dla osób przygotowujących się do otwarcia własnego biznesu. Uczestnik nauczy się jak może wykorzystać zasoby internetu, aby podnieść skuteczność działania w ramach poszczególnych funkcji biznesowych (komunikacja, marketing, zaopatrzenie, finanse itp.). Podczas szkolenia zaprezentowane zostaną także dedykowane dla biznesu usługi e-administracji.

 • „Moje finanse i transakcje w sieci” – szkolenie przeznaczone jest dla wszystkich, którzy chcą nauczyć się załatwiać sprawy prywatne, biznesowe, finansowe i urzędowe za pośrednictwem internetu. Po zakończeniu kursu każdy uczestnik będzie potrafił, wykorzystując sieć, zarządzać kontem bankowym, dokonywać płatności, realizować zakupy, płacić podatki oraz nauczy się również jak korzystać z podstawowych usług e-administracji m.in. wnioskując o zaświadczenia lub świadczenia czy też występując o dowód osobisty.
 • „Działam w sieciach społecznościowych” – moduł przeznaczony jest dla osób, które chcą
  poznać filozofię i sposób funkcjonowania sieci społecznościowych oraz wykorzystać je w działalności na rzecz swojej społeczności lokalnej lub prywatnie. Uczestnicy po zakończeniu szkolenia nabędą umiejętności pozwalające na bezpieczne poruszanie się w świecie sieci społecznościach, w tym m.in. nauczą się nawiązywać i kontynuować swoje znajomości, kształtować swój wizerunek, wykorzystywać i dzielić się swą twórczością oraz korzystać z cudzej ze szczególnym uwzględnieniem regulacji prawa autorskiego, współdziałać z innymi.
 •  „Tworzę własną stronę internetową (blog)” – moduł przeznaczony jest dla osób, które chciałyby mieć swoje miejsce w sieci w postaci własnej strony internetowej lub bloga. Uczestnicy po zakończeniu szkolenia nabędą podstawowe umiejętności pozwalające im stworzyć takie miejsce, zarządzać nim, opracowywać i dodawać do niego treści (słowne, graficzne, muzyczne, filmowe), z uwzględnieniem ich ochrony na gruncie prawa autorskiego, monitorować wykorzystując mechanizmy analityki internetowej, rozpowszechniać oraz zrozumieć, jakie sprawy formalne trzeba załatwić. Ponadto nauczą się jak korzystać z podstawowych usług e-administracji z wykorzystaniem konta w ePUAP i profilu zaufanego.
 •  „Rolnik w sieci” – ten moduł przeznaczony jest przede wszystkim dla rolników, którzy na
  szkoleniu dowiedzą się gdzie i jakie przydatne informacje, aplikacje i e-usługi mogą znaleźć
  w sieci, jak z nich bezpiecznie korzystać, jak regulować swoje rachunki bez konieczności odwiedzania placówki bankowej czy urzędu. W ramach nauki pozyskiwania informacji z sieci
  uczestnicy szkolenia zapoznają się z najpopularniejszymi portalami rolniczymi, dedykowanymi
  forami wymiany informacji rolniczych oraz portalami meteorologicznymi. Ponadto nauczą się jak korzystać z podstawowych usług e-administracji – z wykorzystaniem konta w ePUAP i profilu zaufanego – geoportalu, rozliczeń podatkowych online i usług, online dla ubezpieczonych w KRUS, usług Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich.

 • „Kultura w sieci” – moduł adresowany jest do wszystkich, którzy chcą dowiedzieć się gdzie w internecie szukać ciekawych i przydatnych zasobów szeroko pojętej kultury i edukacyjnych z legalnych źródeł oraz jak wykorzystywać je do nauki lub własnej twórczości. Uczestnicy szkolenia zapoznają się z ogólnodostępnymi portalami prezentującymi dorobek polskiej kultury. Poznają podstawy prawa autorskiego, niezbędne do korzystania z kultury w sieci i zdobędą umiejętność
  wyszukiwania legalnych źródeł kultury, w tym korzystania z Bazy Legalnych Źródeł. Uczestnicy dowiedzą się jak odtworzyć historię własnej rodziny, miejscowości czy regionu
  bazując na informacjach z sieci i jak stworzyć drzewo genealogiczne.


Zapisy

Osoby chcące wziąć udział w szkoleniu są zobowiązane do wypełnienia, podpisania i złożenia dokumentów określonych w regulaminie rekrutacji uczestnictwa w projekcie – dostępnych poniżej oraz w biurze projektu, znajdującym się w Urzędzie Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna przy ul. Piaseczyńskiej 77 (Biuro Pozyskiwania Środków Zewnętrznych, pok. nr 107) w godzinach pracy urzędu (pon. w godz. 9.00–17.00, wt.–pt. w godz. 8.00–16.00). Nabór kandydatów do projektu prowadzony jest na bieżąco do momentu uzyskania pełnej liczby uczestników (ponad 300 osób).

Do pobrania:

Autor: Biuro Pozyskiwania Środków Zewnętrznych

2019-09-17

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer