Zespół Pałacowo-Parkowy w Oborach Park Zdrojowy Tężnia solankowa Amfiteatr C.H. Stara Papiernia Most na rzece Jeziorce Tężnia solankowa

Bieg Niepodległości za nami

W biegu głównym wystartowało 150 zawodników
W biegu głównym wystartowało 150 zawodników

Prawie 500 osób, dzieci i dorosłych, wzięło udział 11 listopada w biegach zorganizowanych z okazji Narodowego Święta Niepodległości.

Bieg Niepodległości w Konstancinie-Jeziornie to już tradycja. W tym roku Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji zorganizował go już po raz 27. W zawodach wystartowało 150 zawodników, w tym 50 kobiet. Wszyscy właśnie w ten sposób chcieli uczcić narodowe święto. Po komendzie do rozpoczęcia startu, którą dał Kazimierz Jańczuk, burmistrz gminy Konstancin-Jeziorna, biegacze ruszyli w trasę. Biegła ona głównymi ulicami miasta – Warszawską i Józefa Piłsudskiego, aż do Parku Zdrojowego. Łącznie to ok. 2,2 km. Niestety, pogoda nie rozpieszczała zawodników, którzy oprócz zmęczenia, musieli się także zmierzyć z gradem, wiatrem i przenikającym chłodem. Na szczęście wszystkim udało się w regulaminowym czasie dobiec do mety.

Najlepsi

Spośród mężczyzn najszybszy, z czasem 6 min 15 s, był Krzysztof Wasiewicz. Reprezentant piaseczyńskiego Stowarzyszenia Rekreacyjno-Sportowego Kondycja wygrał konstanciński bieg siódmy raz z rzędu! Drugi na podium był Bartosz Kucharski z wynikiem 6 min 20 s, a trzeci – Jan Mordel, który pokonał trasę w 6 min 23 s. Wśród kobiet najszybszą okazała się być Aleksandra Błocińska, zakończyła bieg z czasem 7 min 31 s. Druga była Oliwia Wasiewicz z rezultatem 8 min 30 s, a trzecia na mecie pojawiła się Klaudia Szymańska z wynikiem 8 min 44 s.

Dla dzieci i młodzieży

Po zakończeniu biegu głównego, w Parku Zdrojowym odbyły się także biegi na dystansach: 100 m (dla dzieci w wieku 2-5 lat), 400 m (dla dzieci w wieku 6-10 lat) i 800 m (dla młodzieży w wieku 11- 15 lat). Wzięło w ich udział łącznie 350 zawodników. W pierwszej kategorii najszybszy był Kacper Roczon. W biegu na 400 metrów najlepsi byli Marta Doboszyńska i Rafał Marcinek, a w biegu na 800 m na najwyższym stopniu podium stanęli Malwina Dziewońska i Adrian Pec. Pełne wyniki publikujemy poniżej.

Nagrody

Jak co roku impreza dostarczyła uczestnikom wielu sportowych emocji. Wszystkim zwycięzcom nagrody – puchary i karty podarunkowe ufundowane przez sklep Decathlon – wręczyli burmistrz Kazimierz Jańczuk i Jolanta Urbańska, dyrektor Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Poza tym wszyscy uczestnicy zawodów otrzymali pamiątkowe medale i koszulki. Dla nikogo nie zabrakło także przepysznej, gorącej grochówki i bigosu.

Oto wyniki w poszczególnych kategoriach:

Bieg główny – mężczyźni
1. miejsce – Krzysztof Wasiewicz
2. miejsce – Bartosz Kucharski
3. miejsce – Jan Mordel

Bieg główny – kobiety
1. miejsce – Aleksandra Błocińska
2. miejsce – Oliwia Wasiewicz
3. miejsce – Klaudia Szymańska

Bieg – dzieci 2-5 lat
1. miejsce – Kacper Roczon
2. miejsce – Henio Lisowski
3. miejsce – Julita Rosadzińska

Bieg – dzieci 6-10 lat (dziewczęta)
1. miejsce – Marta Doboszyńska
2. miejsce – Jagoda Kozik
3. miejsce – Aniela Pawłowska

Bieg – dzieci 6-10 lat (chłopcy)
1. miejsce – Rafał Marcinek
2. miejsce – Olivier Kucięba
3. miejsce – Łukasz Wach

Bieg – dzieci 11-15 lat (dziewczęta)
1. miejsce – Malwina Dziewońska
2. miejsce – Barbara Dębecka
3. miejsce – Maja Sławińska

Bieg – dzieci 11-15 lat (chłopcy)
1. miejsce – Adrian Pec
2. miejsce – Jakub Piórkowski
3. miejsce – Jakub Lewantowicz

Obszerna galeria zdjęć dostępna na stronie: www.gosir-konstancin.pl.

Autor: GOSiR

2017-11-14

MIASTA PARTNERSKIE

PARTNERZY

NALEŻYMY DO

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer