Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Dowiedz się na co idą Twoje pieniądze!

Mieszkańcy gminy Konstancin-Jeziorna ponownie mogą w łatwy sposób sprawdzić na co samorząd wydaje swój budżet, dowiedzieć się ile pieniędzy z ich podatku przeznacza się na oświatę, pomoc społeczną czy na funkcjonowanie komunikacji publicznej. Wszystko dzięki platformie internetowej nacoidamojepieniadze.pl.


Publiczne pieniądze

Internetowa platforma „Na co idą moje pieniądze” to taki wirtualny kalkulator, dzięki któremu mieszkańcy nie muszą już wertować wielostronicowej uchwały budżetowej gminy, pełnej cyfr, paragrafów, zadań, tabel i objaśnień. Wystarczy wejść na stronę konstancinjeziorna.nacoidamojepieniadze.pl, aby łatwo i w przejrzysty sposób sprawdzić, jak samorząd gospodaruje publicznymi pieniędzmi.


Analiza budżetu

Znajdziemy tutaj m.in. podział dochodów i wydatków gminy na kategorie tematyczne np. oświatę i wychowanie, transport i łączność, gospodarkę komunalną i ochronę środowiska czy gospodarkę mieszkaniową. Ponadto mieszkaniec wpisując anonimowo wysokość swojego miesięcznego wynagrodzenia brutto może sprawdzić, na co gmina przeznacza jego pieniądze z podatków. Graficznie zaprezentowany został również podział budżetu na zadania inwestycyjne czy fundusz sołecki. 


Prognoza PIT

Taki symulator internetowy pozwala też pokazać, w jakim stopniu każdy, kto płaci podatki w miejscu zamieszkania, przyczynia się do rozwoju gminy. Warto wspomnieć, że swój podatek dochodowy (PIT) w Konstancinie-Jeziornie rozlicza już 90 proc. mieszkańców. Na wspomnianej stronie każdy może zobacz, jak brakujące 10 proc. wpływów z PIT może zmienić naszą gminę. Pamiętaj! Twoje podatki wrócą do Ciebie!


Zobacz, na co idą Twoje pieniądze

Autor: Patryk Siepsiak

2019-03-08

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer