Zespół Pałacowo-Parkowy w Oborach Park Zdrojowy Tężnia solankowa Amfiteatr C.H. Stara Papiernia Most na rzece Jeziorce Tężnia solankowa

Konstancin-Jeziorna gra dla Karoliny

Serdecznie zapraszamy na piknik rodzinny i koncert charytatywny "dla Karoliny", które odbędą się w niedzielę, 19 sierpnia w Parku Zdrojowym. W amfiteatrze wystąpi m.in. Renata Przemyk. Podczas wydarzenia będą zbierane pieniądze na kosztowne leczenie konstancinianki walczącej ze złośliwym nowotworem.

Rodzina i dom

Karolina Marcinkowska jest mieszkanką Konstancina-Jeziorny. Ma 38 lat i dwóch wspaniałych synów. Pierwszego z nich urodziła jeszcze przed maturą, a pod koniec 2014 roku pojawił się na świecie Jaś, który wypełnił dom radością. Nie zawsze było różowo, ale dzięki ciężkiej pracy, licznym wyrzeczeniom i niestety kosztem zdrowia, pani Karolinie udało się osiągnąć to, o czym zawsze marzyła - szczęśliwą rodzinę i dom.


Wyrok

Nagle wszystko runęło jak domek z kart. Był marzec 2018 roku. Zaczęło się niewinnie, od spadającego z nogi kapcia. Niedowład w nodze zaczął się pogłębiać, spowodował utykanie. Lekarze zaczęli szukać przyczyny. Okazało się, że wszystkiemu winny jest guz.  Kobieta otrzymała skierowanie na biopsję. Później oczekiwanie na wynik. Ten brzmiał jak wyrok - glejak (gwiaździak anaplastyczny III stopnia złośliwości), nieoperacyjny. Niestety, w tym przypadku rokowania są niekorzystne.


Walka

Ale pani Karolina nie załamuje się i robi wszystko, aby pokonać chorobę. Konstancinianka musi natychmiast podjąć leczenie. Ratunkiem dla niej może być immunoterapia oraz metoda Nanotherm w Berlinie, a także inne formy leczenia dostępne tylko za granicą. Niestety, są one bardzo kosztowne. Czasu jest niewiele. Guz rośnie i każdego dnia odbiera kobiecie czas na ziemi.

Pani Karolina nie zamierza się poddawać, chce nadal pracować, żyć dla rodziny. Nigdy nie była obojętna na ludzką krzywdę, zawsze pomagała innym. Teraz liczy na naszą pomoc. Na szczęście nie brakuje ludzi o wielkich sercach. Wśród mieszkańców Konstancina-Jeziorny narodził się pomysł, by zorganizować koncert charytatywny „dla Karoliny”. W akcję zaangażowali się nie tylko bliscy, sąsiedzi, znajomi i przyjaciele kobiety, lecz także inni mieszkańcy gminy, których poruszyła jej historia. Do tego grona dołączyli lokalni przedsiębiorcy, stowarzyszenia, Konstanciński Dom Kultury, samorządy gminy i powiatu oraz wielu wspaniałych artystów.  


Piknik i koncert

Serdecznie zapraszamy w niedzielę, 19 sierpnia do Parku Zdrojowego, gdzie w samo południe rozpocznie się piknik rodzinny z wieloma atrakcjami. Będą m.in.: zabawki dmuchane, animacje dla dzieci, malowanie buzi, czytanie bajek, stoiska z rękodziełem, stoiska z ciastami i wyrobami przygotowanymi przez inicjatywy sąsiedzkie "Mamy dla mamy" oraz "Babeczki dla babeczki", szycie, gra w boule, punkty gastronomiczne, miasteczko ruchu drogowego, strefa fitness i sportowa przygotowana przez kluby sportowe z Konstancina-Jeziorny, licytacje przedmiotów, występ iluzjonisty oraz motocykliści. O godz. 15.00 w amfiteatrze rozpocznie się koncert, w którym wezmą udział: Tomasz Steciuk, Nula Stankiewicz oraz lokalni twórcy: Karina Mrówka z zespołem, Bez Cienia Ciszy, Kolorofonia, Hamski Bruk, Paborowski, Tearaz i TU, HLA 4TRANSPLANT. Zwieńczeniem całości będzie  występ doskonałej wokalistki - Renaty Przemyk, która właśnie w ten sposób postanowiła wesprzeć panią Karolinę w walce z chorobą.


Kwesta

Całodniowemu wydarzeniu towarzyszyć będzie kwesta na kosztowne leczenie konstancinianki. Pomóc pani Karolinie można także dokonując wpłaty na konto Fundacji Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym „Kawałek Nieba” (Bank BZ WBK 31 1090 2835 0000 0001 2173 1374), tytułem: „1630 pomoc dla Karoliny Marcinkowskiej”. Nie bądźmy obojętni, każdy może pomóc.

Autor: Patryk Siepsiak - Biuro Komunikacji Społecznej

2018-08-08

MIASTA PARTNERSKIE

PARTNERZY

NALEŻYMY DO

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer