Zespół Pałacowo-Parkowy w Oborach Park Zdrojowy Tężnia solankowa Amfiteatr C.H. Stara Papiernia Most na rzece Jeziorce Tężnia solankowa

Lepsze warunki i krótsze kolejki na badania

Oddziały rehabilitacji, pooperacyjny i rekonstrukcji ortopedycznej w konstancińskim Mazowieckim Centrum Rehabilitacji „STOCER” zmieniły się nie do poznania. Placówka przeprowadziła ich gruntowny remont. Inwestycja, wraz z zakupem nowoczesnego sprzętu pochłonęła blisko 6,5 mln zł.

W poniedziałek (15 lutego) w uroczystym otwarciu wyremontowanych oddziałów uczestniczyli m.in. Ewa Kopacz - była premier i minister zdrowia, marszałek Adam Struzik, członek zarządu Elżbieta Lanc, Waldemar Kuliński - sekretarz województwa, dyrektor UMWM, a także pacjenci i lekarze placówki.

Remont i nowy sprzęt

Prace modernizacyjne objęły pomieszczenia zlokalizowane w skrzydle oddziału rehabilitacji (piwnicę i parter). Przebudowano także oddział pooperacyjny i rekonstrukcji ortopedycznej. Wymieniono m.in. instalacje sanitarne i sieci elektroenergetyczne.  Placówka wzbogaciła się też o sprzęt i aparaturę medyczną: jezdny aparat RTG z ramieniem C zintegrowany z systemem PACS/RIS, stacjonarny cyfrowy aparat RTG do radiografii wraz z adaptacją pomieszczenia, jezdny cyfrowy aparat RTG do radiografii, cyfrowy aparat USG oraz wieżę do endoskopii kręgosłupa.

Korzyści dla pacjentów

Większa skuteczności procedur, mniejsze ryzyko występowania powikłań leczenia oraz zdarzeń niepożądanych - to tylko niektóre z korzyści, jakie pociąga za sobą poprawa warunków wykonywania świadczeń oraz sanitarnych wyremontowanych oddziałów. Dzięki inwestycji zwiększy się również liczba pacjentów poddawanych specjalistycznym badaniom medycznym, a to z kolei skróci kolejki na badania, diagnostykę i terapię.

Inwestycja pochłonęła blisko 6,5 mln zł, z czego ponad 1,2 mln zł to wsparcie z budżetu województwa mazowieckiego. 

Galeria zdjęć z otwarcia wyremontowanych oddziałów w Mazowieckim Centrum Rehabilitacji „STOCER”


Autor: Patryk Siepsiak/mazovia.pl

2016-02-15

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer