Zespół Pałacowo-Parkowy w Oborach Park Zdrojowy Tężnia solankowa Amfiteatr C.H. Stara Papiernia Most na rzece Jeziorce Tężnia solankowa

Magistrat rozdaje mieszkańcom Koperty życia

Magistrat ma do rozdania 500 takich pakietów
Magistrat ma do rozdania 500 takich pakietów

Zapraszamy seniorów z gminy Konstancin-Jeziorna do odbioru bezpłatnych "Kopert życia", które są nieocenioną pomocą dla ratowników medycznych. Dzięki nim, służby mogą skuteczniej i szybciej udzielić pomocy w razie jakichkolwiek interwencji.

Ważne informacje

Konstancin-Jeziorna jest kolejnym samorządem w Polsce, który włączył się w akcję edukacyjną pn. "Koperty życia". Jest ona skierowana przede wszystkim do osób starszych, niepełnoprawnych, chorych czy samotnych. "Koperta życia" to nic innego jak Karta Informacyjna Pacjenta, w której należy podać najistotniejsze informacje na temat m.in.: chorób, uczuleń, przyjmowanych lekach i grupie krwi. 

W jednym miejscu

Formularz powinien zostać podpisany przez lekarza prowadzącego! Pamiętajmy również, by do koperty życia dołączyć ostatnią kartę informacyjną z pobytu w szpitalu lub inne najistotniejsze dokumenty dotyczące zdrowia! "Kopertę życia" należy umieścić w lodówce w widocznym miejscu, a drzwi sprzętu oznakować naklejką dołączoną do koperty. Dzięki temu ratownikom w sytuacji zagrożenia życia łatwo będzie ją zlokalizować, a tym samym będą w stanie skuteczniej i szybciej udzielić pomocy.

Gdzie odebrać?

Inicjatywa wprowadzenia "Kopert życia" wyszła od Rady Seniorów Gminy Konstancin-Jeziorna. Na początek magistrat zakupił pół tysiąca pakietów. Jeśli te znajdą swoich właścicieli, urząd zamówi kolejne. "Kopertę Życia" wraz z kartą informacyjną i naklejką można nieodpłatnie odebrać w Biurze Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna przy ul. Warszawskiej 23 (pon. w godz. 9.00-17.00, wt. - pt. w godz. 8.00-16.00). 

Karta ICE

Do każdej "Koperty życia" dodatkowo dołączana jest plastikowa karta ICE. Plakietkę, wielkości karty do bankomatu, można nosić np. w portfelu. W sytuacji zagrożenia życia karta pomaga ustalić m.in. stan zdrowia ofiary, jej grupę krwi. Widnieją na niej także dane kontaktowe do osoby, którą należy powiadomić w razie wypadku.

Szczegółowe informacje na temat "Kopert życia" można uzyskać pod nr tel. 22 201 19 73.

Wzór prawidłowo wypełnionej karty znajdziesz pod adresem: www.kopertazycia.pl.

Autor: Patryk Siepsiak - Biuro Komunikacji Społecznej

2017-10-03

MIASTA PARTNERSKIE

PARTNERZY

NALEŻYMY DO

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer