Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Nowa kadencja sołtysów i przewodniczących osiedli

W miniony wtorek (9 kwietnia) Kazimierz Jańczuk, burmistrz gminy Konstancin-Jeziorna spotkał się z sołtysami i przewodniczącymi osiedli wybranymi na nową, pięcioletnią kadencję.


Maraton wyborczy

Zakończył się maraton wyborczy w gminie Konstancin-Jeziorna. W sołectwach wybrano 23 sołtysów i nowe składy rad sołeckich, a w Konstancinie-Jeziornie –  2 przewodniczących zarządów oraz zarządy osiedli. Jak widać po wynikach głosowania, mieszkańcy zmian nie lubią. Mamy czterech nowych sołtysów. Są to: Iwona Obarzanek (w Kawęczynku), Łukasz Wierzchucki (w Borowinie), Dariusz Ślifirski (w Cieciszewie) i Jacek Gosławski (w Słomczynie). Zmiana nastąpiła też na osiedlu Mirków, którego przewodniczącym został Filip Rawski. 


Inauguracja kadencji

Kadencja 2019-2023 nowych szefów jednostek pomocniczych gminy została zainaugurowana w miniony wtorek (9 kwietnia) na spotkaniu w konstancińskim magistracie. Gospodarz gminy Kazimierz Jańczuk oraz jego drugi zastępca – Dariusz Zieliński wręczyli sołtysom i przewodniczącym osiedli listy gratulacyjne oraz złożyli życzenia na nową, tym razem pięcioletnią, kadencję. – Praca podejmowana na rzecz lokalnej społeczności napawa nadzieją, że mimo napotykanych trudności nie brakuje ludzi, którzy potrafią troszczyć się o wspólne dobro – podkreślił burmistrz Kazimierz Jańczuk. – Życzymy sukcesów i wytrwałości w pracy na rzecz mieszkańców, owocnej współpracy, pełnej wzajemnego szacunku, a przede wszystkim satysfakcji z wykonywanego mandatu społecznego.
Wtorkowe spotkanie było też okazją do rozmowy o wyzwaniach oraz planach na najbliższe miesiące i lata.

Autor: Patryk Siepsiak

2019-04-12

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer