Zespół Pałacowo-Parkowy w Oborach Park Zdrojowy Tężnia solankowa Amfiteatr C.H. Stara Papiernia Most na rzece Jeziorce Tężnia solankowa

Weekend dla zdrowia w Parku Zdrojowym

Już 22 i 23 września wydarzenie, na którym warto być „Weekend dla zdrowia”. Wśród atrakcji m.in. zawody biegowe, bezpłatne badania oraz wyścigi rowerowe.

Aktywny weekend

Chyba nikogo nie trzeba przekonywać, że aktywny wypoczynek to najlepsza recepta na zdrowie. Dlatego już 22 i 23 września zapraszamy do Parku Zdrojowego w Konstancinie-Jeziornie. Podczas organizowanego w tych dniach „Weekendu dla zdrowia” będzie okazja zarówno do rywalizacji i sprawdzenia swojej formy, jak i do dobrej zabawy oraz zrobienia badań profilaktycznych.

Bieg i piknik

W sobotę (22 września) odbędzie się V Bieg im. Tomasza Hopfera. W tym roku zmieni się nie tylko miejsce imprezy, ale także trasa i jej długość. Start sportowych zmagań o godz. 14.00, wcześniej – o godz. 13.30 – zaplanowano biegi dla dzieci w wieku 2-4 i 5-6 lat (rejestracja zawodników prowadzona będzie w godz. 10.00-13.00). O szczegółach piszemy TUTAJ.

Biegowi towarzyszyć będą inne atrakcje – o godz. 12.00 rozpocznie się turniej piłki plażowej, który przeprowadzi Stowarzyszenie Piłki Siatkowej Konstancin-Jeziorna, a godz. 13.00 wystartuje III Piknik Rotariański. Czekają: bezpłatne badania i konsultacje, wykłady i szkolenia o profilaktyce zdrowotnej. Ponadto Fundacja Świat Seniora z Konstancina-Jeziorny przeprowadzi warsztaty na temat opieki domowej nad chorymi, a Fundacja DKMS będzie prowadziła rejestrację potencjalnych dawców szpiku kostnego. To wszystko przez cały dzień w pobliżu „Hugonówki”.

Rowerowy maraton

Weekend zakończy w niedzielę (23 września) Lotto Poland Bike Marathon. Rywalizacja tradycyjnie odbędzie się na trzech dystansach: Max (59 km) – start godz. 12.30, Mini (30 km) – start godz. 12.30 oraz Fan (9 km) – start godz. 11.15. Dodatkową atrakcją będzie rowerowe miasteczko zlokalizowane w Parku Zdrojowym oraz MiniCross – wyścigi dla dzieci w wieku 2-4 i 5-6 lat (start o godz. 10.45).
O szczegółach Lotto Poland Bike Marathonu piszemy TUTAJ.


Autor: GOSiR

2018-09-07

MIASTA PARTNERSKIE

PARTNERZY

NALEŻYMY DO

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer