Zespół Pałacowo-Parkowy w Oborach Park Zdrojowy Tężnia solankowa Amfiteatr C.H. Stara Papiernia Most na rzece Jeziorce Tężnia solankowa

Z UKS Zryw Słomczyn na igrzyska olimpijskie

Są dumą gminy Konstancin-Jeziorna. Gaweł Oficjalski i Jan Świątek, byli wychowankowie Uczniowskiego Klubu Sportowego "Zryw" Słomczyn będą reprezentować Polskę na II Zimowych Młodzieżowych Igrzyskach Olimpijskich, które już w najbliższy piątek (12 lutego) startują w norweskim Lillehammer.

Powołani do reprezentacji

To było tylko kwestią czasu. Sukcesy Gawła Oficjalskiego i Jana Świątka zostały dostrzeżone i docenione przez Polski Komitet Olimpijski. Sportowcy, którzy swoje pierwsze kroki stawiali w UKS "Zryw" Słomczyn zostali powołani do Młodzieżowej Reprezentacji Olimpijskiej. W norweskim Lillehammer o medale dla naszego kraju będzie łącznie walczyło, w piętnastu dyscyplinach, 21 młodych zawodników.  Konstancinianie swoje umiejętności zaprezentują w łyżwiarstwie szybkim. Sportowe emocje startują już w najbliższy piątek (12 lutego) i potrwają do 21 lutego.

Duma rozpiera

W miniony poniedziałek (8 lutego) w Centrum Olimpijskim PKOl w Warszawie odbyło się uroczyste ślubowanie sportowców. Oficjalne nominacje do polskiej kadry wręczyli: Andrzej Kraśnicki - prezes PKOl, Adam Krzesiński - sekretarz generalny oraz Witold Bańka - minister sportu i turystyki. Gawłowi Oficjalskiemu i Janowi Świątkowi w tym wyjątkowym dniu towarzyszyła rodzina. Z kolei powadzenia swoim byłym wychowankom życzył Tomasz Kucza, dyrektor Zespołu Szkół nr 4 w Słomczynie i trener UKS "Zryw". - Jesteśmy dumni, że to właśnie nasi uczniowie będą reprezentować Polskę na tak ważnych zawodach - podkreśla dyrektor. - Na pewno będziemy mocno trzymać za nich kciuki.
W II Zimowych Młodzieżowych Igrzyskach Olimpijskich w Lillehammer weźmie udział około 1100 zawodników z 70 krajów.

Autor: Patryk Siepsiak

2016-02-10

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer