Zespół Pałacowo-Parkowy w Oborach Park Zdrojowy Tężnia solankowa Amfiteatr C.H. Stara Papiernia Most na rzece Jeziorce Tężnia solankowa

Festiwal filmowy już w najbliższy weekend

Już w najbliższy weekend (29–30 czerwca) zapraszamy na III Festiwal Filmowy Świat Maklaka i Jego Przyjaciół. To wyjątkowe wydarzenie, poświęcone popularyzacji dokonań artystycznych aktora, jego przyjaciół z planu filmowego i sceny oraz wszystkich twórców kina, których łączy charakterystyczne, ironiczne poczucie humoru i dystans do świata.

Jednym z elementów festiwalu jest konkurs filmowy dla aktywnych amatorów, twórców niezależnych, studentów i absolwentów szkół artystycznych. Jego celem jest wyróżnienie artystów, którzy potrafią wnikliwie i krytycznie obserwować świat, przedstawiając go przy tym sposób pogodny i życzliwy, sięgając po charakterystyczne dla patrona festiwalu środki – dystans, humor, ironię czy sarkazm. 

Podczas dwóch dni festiwalu zobaczymy filmy zgłoszone do konkursu głównego i retrospektywę produkcji związanych ze Studiem Munka oraz twórczość reżyserów Janusza i Andrzeja Kondratiuków. Nie zabraknie też produkcji z udziałem Zdzisława Maklakiewicza oraz kina plenerowego. Wśród zaproszonych gości będzie wiele gwiazd kina, które zaprezentują obrazy ze swoim udziałem i spotkają się z publicznością.

Więcej na www.festiwalmaklaka.pl

Data: 29–30 czerwca 2019
Miejsce: Konstanciński Dom Kultury, ul. Mostowa 15


PROGRAM:

Sobota (29.06)

12:00  Pokaz filmów Studia Munka oraz filmów konkursowych

16:00  Blok filmów Janusz Kondratiuka i Andrzeja Kondratiuka – Przyjaciele Maklakiewicza: „Pies”, „Jak to się robi”, „Głos”, „Gwiezdny Pył”, „Ssaki”

20:00  Spotkanie „Za ekranem”, którego gośćmi będą:

  • Janusz Kłosiński – Józio śpiewak z „Rejsu”, występujący również w „Jak pies z kotem”. Autor filmów niezwykłych, zwycięzca konkursu literackiego.
  • Maciej Łuczak – autor, wydanych przez Prószyński i S-ka książek: „Rejs, czyli szczególnie nie chodzę na polskie filmy”, „Wniebowzięci, czyli jak to się robi hydrozagadkę”, „Miś, czyli rzecz o Stanisławie Barei”.
  • Gość specjalny: aktorka Iga Cembrzyńska

21:30  Kino pod chmurką: „Złote runo”, „Wniebowzięci”


Niedziela (30.06)

11:00  Pokaz filmów konkursowych
14:30 
 Pokaz filmu „Pamiętnik filmowy Andrzeja Kondratiuka” (61 min) reż. Andrzej Kondratiuk
16:00 
 Pokaz filmu „Jak pies z kotem” (102 min)
17:45 
 Spotkanie z Januszem Kondratiukiem i Olgierdem Łukaszewiczem
20:00 
 Gala wręczenia nagród i koncert muzyki filmowej Krzysztofa Komedy

Autor: Konstanciński Dom Kultury

2019-06-27

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer