Zespół Pałacowo-Parkowy w Oborach Park Zdrojowy Tężnia solankowa Amfiteatr C.H. Stara Papiernia Most na rzece Jeziorce Tężnia solankowa

Cykliści walczyli o medale

Ponad 100 zawodników walczyło w minioną sobotę (6 czerwca) w maratonie szosowym Kross Road Tour. Konstancin-Jeziorna był pierwszym miastem, w którym zainaugurowano nowy cykl imprez sportowych organizowanych przez znanego kolarza - Cezarego Zamanę.

Na starcie pierwszej edycji Kross Road Tour stawiło się ponad 100 osób z całego kraju. Zawodnicy rywalizowali w jeździe indywidualnej na czas. Na liczącym 23 km dystansie najszybszy był Marek Stram z Dziekanowa Leśnego (Retro Rowery Duda Team), który ukończył wyścig z czasem 29 min 20 sek. Na drugiej pozycji, ze stratą 14 sekund do zwycięzcy, uplasował się Jakub Gospodarczyk z Krakowa (Supreme Style Mates). Trzecią pozycję zajął Kamil Lewandowski z Warszawy, który walkę o srebro przegrał zaledwie o jedną dziesiątą sekundy.

Dodatkową atrakcją imprezy był specjalny rowerowy maraton MiniMini+ Mazovia dla dzieci do lat 8, który rozegrany został w Parku Zdrojowym. Tej zabawie towarzyszyła znana wszystkim z ekranów telewizyjnych Rybka MiniMini.

Podczas tegorocznego sezonu rozegranych zostanie jeszcze pięć etapów cyklu Kross Road Tour, starannie dobranych pod względem jakości nawierzchni oraz atrakcyjności terenów. Organizatorzy zapraszają do: Głowna (20.06), Nowego Targu (18.07), Przasnysza (29.08), Rawy Mazowieckiej (19.09) i Nałęczowa (10.10). Do zobaczenia na trasie!

Autor: Patryk Siepsiak