Zespół Pałacowo-Parkowy w Oborach Park Zdrojowy Tężnia solankowa Amfiteatr C.H. Stara Papiernia Most na rzece Jeziorce Tężnia solankowa

Dwa srebra i brąz dla KKK IPPON

Ponad 360 sportowców z 24 krajów, najlepsi europejscy trenerzy i sędziowie – na warszawskim Torwarze rozegrano Mistrzostwa Europy Karate Shinkyokushin. Zawodnicy KKK IPPON zdobyli na nich trzy medale.

Warszawa przez trzy dni była światową stolicą karate. Na zawody, które odbyły się 17 i 18 kwietnia na Torwarze przyjechało 364 zawodników. Swoją obecnością turniej uświetnił też m.in.: Kenji Midori, prezydent Światowej Organizacji Karate - WKO Shinkyokushin. Wśród sportowców była ponad 50 osobowa reprezentacja Polski, a w niej ośmioro zawodników z Klubu Karate Kyokushin IPPON z Konstancina-Jeziorny. Największe sukcesy odnieśli: Paula Malikowska, która zdobyła brązowy medal w kata, pokonując utytułowane europejskie zawodniczki. Wicemistrzyni Europy Anna Bielska wywalczyła srebro w kumite juniorek, w kategorii wagowej - 60 kg. Z kolei wicemistrz Europy – Jakub Tęcza otrzymał srebrny medal z kumite juniorów, w kategorii wagowej - 75 kg. Ogółem reprezentacja Polski zdobyła 17 medali.

Autor: Patryk Siepsiak