Zespół Pałacowo-Parkowy w Oborach Park Zdrojowy Tężnia solankowa Amfiteatr C.H. Stara Papiernia Most na rzece Jeziorce Tężnia solankowa

Flis Festiwal po raz czwarty

Ruszyło wielkie odliczanie do czwartego Flis Festiwalu na Urzeczu. Wśród tegorocznych atrakcji m.in. parada żaglowców, liczne koncerty, warsztaty starych zawodów i przejażdżki łodziami po Wiśle. Zapraszamy w weekend 9 i 10 maja do Gassów koło Konstancina-Jeziorny.

Przygotowania do tegorocznego Flis Festiwalu idą pełną parą. To już czwarta edycja imprezy, która za każdym razem ściąga do Gassów tłumy. W tym roku zapraszamy już 9 i 10 maja. Nad Wisłą ponownie stanie binduga, prezentująca codzienne życie dawnych flisaków. Będzie można podejrzeć tajniki starych zawodów, spróbować regionalnych potraw z Urzecza czy wspólnie zatańczyć szota. 

Część artystyczna odbędzie się tradycyjnie na scenie „za wałem”. W sobotę, 9 maja wieczorny koncert Joanny Słowińskiej poprzedzą występy zespołów z Urzecza. W roli gospodyń wystąpią Łurzycanki. Swój premierowy występ będą mieli „Oryle z Urzecza”. Pierwszy dzień biesiadowania zakończy widowiskowy „Flislajt”, czyli parada oświetlonych łodzi i ognisko, a kolejny (10 maja) rozpocznie flisacka msza polowa. Dwudniową imprezę zamknie IV Łurzycki Bieg Tradycyjnych Żaglowców Wiślanych, który o godz. 16.00 wyruszy z Gassów do Warszawy. Ale to tylko garstka atrakcja przewidzianych przez organizatorów. Więcej szczegółów na poniższym plakacie.

Co ciekawe, tegoroczny festiwal poprzedzą 8 maja żywe lekcje historii. W Gassach przygotowano dla uczniów warsztaty ginących zawodów. Szkoły mogą zgłaszać jeszcze chęć uczestnictwa w tych niezwykle ciekawych zajęciach pod adresem: kstrzelecka15@gmail.com.

Warsztaty dla wszystkich chętnych przygotowano też w Konstancinie-Jeziornie. Zapraszamy w godz. 10-16 na plac przy Jazie Imberfal na Jeziorce (vis a vis Starej Papierni).

Autor: PWOS

2015-04-29

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer