Zespół Pałacowo-Parkowy w Oborach Park Zdrojowy Tężnia solankowa Amfiteatr C.H. Stara Papiernia Most na rzece Jeziorce Tężnia solankowa

Ratusz wyremontowany

Zakończył się ostatni etap remontu konstancińskiego ratusza. Tym razem odnowione zostały pomieszczenia piwniczne budynku. Znajdzie się w nich m.in. archiwum urzędu.

Budynek Urzędu Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna przy ul. Warszawskiej 32 zmienił się nie do poznania. Właśnie zakończono ostatni etap prac remontowych. Tym razem obejmował on modernizację piwnicy budynku, którą odgrzybiono. Pomalowano również ściany i ułożono nowe posadzki. W pomieszczeniach znajdzie się m.in. archiwum urzędu. 

Przypomnijmy, wcześniej budynek urzędu docieplono, odnowiono też jego wnętrza i schody oraz wymieniono stolarkę okienną i drzwiową. – Mimo budowy nowego ratusza, przeprowadziliśmy remont w trosce o utrzymanie w należytym stanie technicznym i estetycznym budynku znajdującego się w zasobach gminy, ale także, by przystosować go do potrzeb obsługi interesantów –  mówi Kazimierz Jańczuk, burmistrz gminy Konstancin-Jeziorna. – Mieliśmy świadomość, że  prace remontowe mogą być uciążliwe dlatego prowadzone były etapami.

Ostatni właśnie się zakończył. Teraz konstanciński ratusz jest przyjaźniejszy dla mieszkańców i dla pracujących w nim urzędników.

Autor: Patryk Siepsiak

2015-07-20

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer