Zespół Pałacowo-Parkowy w Oborach Park Zdrojowy Tężnia solankowa Amfiteatr C.H. Stara Papiernia Most na rzece Jeziorce Tężnia solankowa

Ministerstwo Finansów ostrzega

Ministerstwo Finansów przestrzega rolników przed zakupem paliw od oszustów. Konsekwencje pozornej oszczędności mogą być bardzo bolesne i odczuwalne przez długie lata.


Pozorna oszczędność

Coraz więcej rolników, skuszonych pozorną oszczędnością, decyduje się na zakup od oszustów paliw wykorzystywanych w gospodarstwie rolnym - alarmuje Ministerstwo Finansów. Często się zdarza tak, że gospodarze nieświadomie uczestniczą w takim procederze.Jednak nie jest to żadne usprawiedliwienie. 

Srogie kary

Resort przestrzega, że nabywca paliwa bez odprowadzonych podatków może zostać pociągnięty do odpowiedzialności. A konsekwencje takiego postępowania mogą być bardzo bolesne - zaczynając od nałożenia na rolnika obowiązku zapłaty akcyzy  i opłaty paliwowej "za sprzedawcę", a kończąc na pociągnięciu go odpowiedzialności karno-skarbowej. 

Można tylko stracić

Ministerstwo Finansów poniższym przykładem próbuje uzmysłowić rolnikom, że zakup paliwa po "promocyjnych" cenach nie jest żadną  oszczędnością:

<<Rolnik zakupił 1000 litrów nielegalnego oleju napędowego, niespełniającego wymagań jakościowych po cenie brutto 4,50 zł/l (o 50 gr/l niższej niż w przypadku legalnego  zakupu). Z tego tytułu rolnik pozornie zaoszczędził 500 zł. Jednocześnie jednak może on ponieść straty w łącznej wysokości 3.877 zł>>

Szczegóły w załączonym piśmie.

Autor: Patryk Siepsiak

2015-10-21

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer