Zespół Pałacowo-Parkowy w Oborach Park Zdrojowy Tężnia solankowa Amfiteatr C.H. Stara Papiernia Most na rzece Jeziorce Tężnia solankowa

Zwrot podatku za paliwo

Rolnicy ponownie mogą otrzymać zwrot podatku akcyzowego od zakupionego paliwa. Wnioski, wraz z niezbędnymi fakturami, należy złożyć do 31 sierpnia w Urzędzie Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna.

Rolnicy o zwrot podatku akcyzowego od zakupionego paliwa mogą ubiegać się dwa razy do roku. Pierwszy termin był w lutym, teraz wnioski będą przyjmowane do końca sierpnia. 

Pamiętaj o fakturach
Gospodarze muszą pamiętać, by dołączyć do formularza faktury VAT (lub ich kopie). Stanowią one bowiem dowód zakupu oleju napędowego wykorzystanego do produkcji rolnej. Uwaga! Faktury powinny pochodzić z okresu od 1 lutego do 31 lipca 2015 r.

Wypłata pieniędzy
Taki komplet dokumentów składamy do burmistrza. Jeśli nie będzie w nich braków, pieniądze zostaną wypłacone - gotówką w kasie Banku Spółdzielczego przy ul. Warszawskiej lub przelewem na rachunek bankowy podany we wniosku - w terminie od 1 do 31 października. Tegoroczny limit zwrotu podatku akcyzowego wynosi: 81,70 zł * ilość ha użytków rolnych.

Więcej informacji
Więcej informacji można znaleźć w Biuletynie Informacji Publicznej Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, w zakładce Zwrot podatku akcyzowego.

Autor: Patryk Siepsiak

2015-08-06

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer