Zespół Pałacowo-Parkowy w Oborach Park Zdrojowy Tężnia solankowa Amfiteatr C.H. Stara Papiernia Most na rzece Jeziorce Tężnia solankowa

Pobiegli, aby uczcić pamięć

Krzysztof Wasiewicz i Anna Maliszewska zwyciężyli w 2. Biegu im. Tomasza Hopfera, który 26 września odbył się na konstancińskiej ścieżce zdrowia. W tym roku na starcie stanęło 60 zawodników.

Bieg odbył się przeddzień 37. PZU Maratonu Warszawskiego. Nieprzypadkowo, gdyż właśnie Tomasz Hopfer - sportowiec, dziennikarz i mieszkaniec naszej gminy - był pomysłodawcą tej wielkiej imprezy sportowej. W Konstancinie-Jeziornie wśród panów najszybciej do mety dobiegł Krzysztof Wasiewicz, który pięciokilometrową trasę pokonał w 17 min. 2 sek. W kategorii kobiecej, z czasem na 18 min. 23 sek., na podium stanęła Anna Maliszewska. Kolejne takie wydarzenie za rok, ale przygotowania do niego warto zacząć już teraz. A okazja do tego jest w każdą sobotę. O godz. 9 zapraszamy na ścieżkę zdrowia im. Tomasza Hopfera, gdzie odbywają się bezpłatne i otwarte dla wszystkich biegi z cyklu parkrun.

Sportowiec i dziennikarz

Tomasz Hopfer był mieszkańcem Konstancina-Jeziorny. Urodził się 24 kwietnia 1935 r. w Warszawie, zmarł 10 grudnia 1982 r. Reprezentant Polski w biegach sprinterskich i średniodystansowych, dwukrotny mistrz Polski w sztafecie 4x400 metrów, twórca Maratonu Warszawskiego. Po zakończeniu kariery sportowej komentator TVP i prezenter. Inicjator telewizyjnej akcji „Bieg po zdrowie”.

Autor: Patryk Siepsiak