Zespół Pałacowo-Parkowy w Oborach Park Zdrojowy Tężnia solankowa Amfiteatr C.H. Stara Papiernia Most na rzece Jeziorce Tężnia solankowa

Bezpieczne ferie ze strażą miejską

Ferie zimowe to dla uczniów czas nie tylko odpoczynku, ale przede wszystkim beztroskiej zabawy. O to, by była ona bezpieczna zadba Straż Miejska w Konstancinie-Jeziornie.

Bezpiecznie ferie

Akcja „Bezpiecznie Ferie 2016” ruszyła w poniedziałek (1 lutego). Przez dwa tygodnie planowane są wzmożone działania prewencyjne. Funkcjonariusze odwiedzą półkolonie organizowane przez placówki kulturalno-oświatowe. Na cenzurowanym będą też miejsca, w których gromadzi się młodzież. Dodatkowe patrole pojawią się m.in. w Parku Zdrojowym i na placach zabaw. 

Kontrole sklepów

Straż skontroluje też sklepy z alkoholem i wyrobami tytoniowymi, przypominając sprzedawcom o zakazie sprzedaży używek osobom nieletnim. Funkcjonariusze pojawią się również na dzikich lodowiskach, w które zamieniają się akweny na os. Mirków w Habdzinie czy Cieciszewie. – Będziemy tłumaczyć, wyjaśniać i przestrzegać – mówi Stanisław Grudzień, komendant straży.

Można zgłaszać

Koordynatorem tegorocznej akcji „Bezpieczne ferie” jest Małgorzata Lewandowska. Wszelkie sytuacje niebezpieczne lub zagrażające bezpieczeństwu dzieci i młodzieży można zgłaszać pod nr tel.: 22 757 65 49 lub 602 29 18 64.

Autor: Patryk Siepsiak

2016-02-01

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer