Zespół Pałacowo-Parkowy w Oborach Park Zdrojowy Tężnia solankowa Amfiteatr C.H. Stara Papiernia Most na rzece Jeziorce Tężnia solankowa

Świat Maklaka

W pierwszy weekend lipca zapraszamy na Festiwal Filmowy Świat Maklaka, poświęcony popularyzacji dokonań artystycznych Zdzisława Maklakiewicza, kultowego aktora, ikony polskiego filmu. Będzie konkurs dla młodych twórców, amatorów, oraz pokazy film i widowisk, w których wystąpił Maklakiewicz. 

Konkurs Filmowy towarzyszący Festiwalowi przeznaczony jest dla aktywnych amatorów, twórców niezależnych, studentów i absolwentów szkół artystycznych. Jego celem jest wyróżnienie artystów, którzy potrafią wnikliwie i krytycznie obserwować świat, przedstawiając go przy tym w pogodny i życzliwy sposób, sięgając po charakterystyczne dla Patrona festiwalu środki – dystans, humor, ironię czy sarkazm.

Równolegle do części konkursowej będą się odbywać pokazy filmów i widowisk telewizyjnych z udziałem „Maklaka”, a także spotkania z twórcami, którzy z nim współpracowali. W sobotę i niedzielę zapraszamy na pokazy konkursowe, a w sobotę wieczorem pod Hugonówką odbędzie się nocny plenerowy maraton kina z Maklakiewiczem. Ponadto w niedzielę zapraszamy na poranek dla dzieci z filmami, w których brał udział Zdzisław Maklakiewicz.

Galę,  podczas której zostaną ogłoszone wyniki konkursu, uświetni koncert Macieja Miecznikowskiego. Znany wokalista zaśpiewa piosenki z filmów, w których wystąpił patron festiwalu.


Program Festiwalu

Sobota, 1 lipca

15:00- 17:00 – POKAZY FILMÓW KONKURSOWYCH ORAZ SPOTKANIE Z TWÓRCAMI - w ramach festiwalu będziesz mógł obejrzeć filmy aktywnych amatorów, twórców niezależnych, studentów i absolwentów szkół artystycznych. Jury konkursu z nadesłanych 45 filmów wybierze te, których twórcy potrafili wnikliwie i krytycznie obserwować świat, przedstawiając go przy tym w sposób pogodny i życzliwy, sięgając po charakterystyczne dla Patrona festiwalu środki – dystans, humor, ironię czy sarkazm.

19:00 GALA FINAŁOWA – uroczyste wręczenie nagrody dla zwycięskiego filmu konkursowego. Zwieńczeniem wieczoru będzie koncert Macieja Miecznikowskiego.

21:00 K(ONK)URS NA REJS - konkurs na teksty, które już znamy… bitwa na cytaty z kultowego filmu z udziałem Zdzisława Maklakiewicza. Sprawdź jak dobrze znasz Rejs…

21:30 KINO NOCNE - tę pierwszą lipcową noc spędzimy wśród drzew konstancińskiego Parku Zdrojowego. Na wygodnych leżakach i kocach oglądać będziemy filmy z udziałem Zdzisława Maklakiewicza. Wśród nich znajdzie się wiele pereł, które dziś zostały nieco zapomniane.

Niedziela, 2 lipca

11:00-14:00 – PORANEK FILMOWY - dla dzieci i rodziców. W Sali widowiskowej Konstancińskiego Domu Kultury zobaczyć będzie można najlepsze odcinki serialu „Wakacje z Duchami”!

14:00 - RODZINNE PODCHODY – zabawcie się w detektywów tropiąc niezwykłe historie z duchami w tle…

15:00 - przez całe popołudnie będą prezentowane filmy z udziałem Patrona festiwalu. Obok słynnych obrazów, którymi aktor przeszedł do historii kinematografii i telewizji, pokażemy też nieznane i zapomniane.


Autor:

2017-06-29

MIASTA PARTNERSKIE

PARTNERZY

NALEŻYMY DO

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer