Zespół Pałacowo-Parkowy w Oborach Park Zdrojowy Tężnia solankowa Amfiteatr C.H. Stara Papiernia Most na rzece Jeziorce Tężnia solankowa

Są pieniądze na nowe żłobki

O środki mogą ubiegać się m.in. osoby fizyczne
O środki mogą ubiegać się m.in. osoby fizyczne

Trwa nabór wniosków do rządowego programu "Maluch+ 2018". Dofinansowanie można otrzymać na utworzenie nowych m.in. żłobków i klubów dziecięcych. O środki mogą ubiegać się samorządy, a także osoby fizyczne, osoby prawne oraz jednostki, które nie posiadają osobowości prawnej.

"Maluch+ 2018" to rządowy program wspierający rozwój instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 – żłobków, klubów dziecięcych i dziennych opiekunów. Na tę edycję przeznaczono 450 mln zł, czyli 300 mln więcej niż w poprzednim roku. 

Dla kogo?

O środki z programu "Maluch+" 2018 mogą ubiegać się samorządy, a także osoby fizyczne, osoby prawne oraz jednostki, które nie posiadają osobowości prawnej. Można otrzymać nawet do 80 proc. dofinansowania kosztów projektu. Wnioski dotyczące nowych placówek utworzonych przez jednostki samorządu terytorialnego przyjmowane będą do 24 listopada. W pozostałych przypadkach nabór potrwa do 17 listopada.

Więcej informacji

Szczegóły dotyczące naboru wniosków oraz formularze ofert dostępne są na stronie internetowej Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Autor: Patryk Siepsiak - Biuro Komunikacji Społecznej

2017-11-07

MIASTA PARTNERSKIE

PARTNERZY

NALEŻYMY DO

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer