Zespół Pałacowo-Parkowy w Oborach Park Zdrojowy Tężnia solankowa Amfiteatr C.H. Stara Papiernia Most na rzece Jeziorce Tężnia solankowa

Nic o Nas bez Nas - Referendum 28 maja 2017 r.

W niedzielę 28 maja w naszej Gminie odbędzie się referendum. Każdy z mieszkańców będzie miał szansę odpowiedzi na pytanie: Czy jest Pan/Pani za tym, żeby m. st. Warszawa, jako metropolitalna jednostka samorządu terytorialnego, objęła Gminę Konstancin-Jeziorna?

Wielu z nas dzisiaj zadaje sobie pytanie, czy referendum ma sens, skoro projekt ustawy został wycofany z Sejmu. Dyskusja w tej sprawie toczy się dalej. A to oznacza, iż temat jest aktualny. Bądźmy więc razem czujni i bez względu na to, która opcja polityczna rządzi krajem, winna wiedzieć, że zawsze trzeba pytać mieszkańców o ich zdanie, a nie zaocznie za nich podejmować decyzje.

Nasz udział w referendum to wyraz społeczeństwa obywatelskiego, to obrona samorządności i podmiotowości lokalnych wspólnot.

Weźmy udział w referendum i w sposób jednoznaczny określmy swoje stanowisko. Nie pozwólmy, aby ktoś decydował za nas, mieszkańców. Nic o Nas bez Nas.Kazimierz Jańczuk
Burmistrz Gminy Konstancin-Jeziorna

Autor:

2017-05-18

MIASTA PARTNERSKIE

PARTNERZY

NALEŻYMY DO

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer