Zespół Pałacowo-Parkowy w Oborach Park Zdrojowy Tężnia solankowa Amfiteatr C.H. Stara Papiernia Most na rzece Jeziorce Tężnia solankowa

Konstancin-Jeziorna na podium najdynamiczniejszych gmin

Podczas dzisiejszej uroczystości w Sali Kolumnowej Sejmu RP burmistrz Kazimierz Jańczuk odebrał dyplom dla Gminy Konstancin-Jeziorna za zajęcie 3. miejsca w Rankingu Samorządów Najdynamiczniej Rozwijających Przedsiębiorczość w latach 2003 - 2016 w kategorii Gmina Wiejsko-Miejska. Należymy do grona najszybciej rozwijających się gmin w Polsce.

Przygotowywany pod kierunkiem prof. Eugeniusza Sobczaka Ranking Zrównoważonego Rozwoju Jednostek Samorządu Terytorialnego, powstaje w oparciu o 16 wskaźników, obejmujących trzy obszary rozwoju: gospodarczy, społeczny oraz ochronę środowiska. Ranking opracowany jest na podstawie danych Głównego Urzędu Statystycznego (Bank Danych Lokalnych) i obejmuje swym zakresem wszystkie jednostki samorządowe w Polsce, w podziale na gminy miejskie, miejsko-wiejskie, wiejskie oraz miasta na prawach powiatu.

Trzecie miejsce to wielkie wyróżnienie dla Gminy Konstancin-Jeziorna i dowód umiejętnego wspierania rozwoju przedsiębiorczości. Tym bardziej należy to docenić, iż wysokie miejsce zajęliśmy w podsumowaniu obejmującym ostatnie kilkanaście lat, w których to wykonano wiele systematycznych działań wspierających przedsiębiorczość i służących dynamice jej rozwoju. "Cieszę się z tego miejsca na podium w gronie najszybciej i najlepiej rozwijających się gmin w Polsce"  - podziękował burmistrz Gminy Konstancin-Jeziorna Kazimierz Jańczuk odbierając dyplom wyróżnienia z rąk Andrzeja Maciejewskiego, Przewodniczącego Komisji Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej Sejmu RP, oraz Krzysztofa Przybyła, prezesa Zarządu Fundacji Polskiego Godła Promocyjnego „Teraz Polska”.

Organizatorem konferencji jest sejmowa Komisja Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej, Wydział Administracji i Nauk Społecznych Politechniki Warszawskiej, Wydział Nauk Ekonomicznych i Technicznych PSW w Białej Podlaskiej oraz Fundacja Polskiego Godła Promocyjnego „Teraz Polska”.
Autor:

2017-11-06

MIASTA PARTNERSKIE

PARTNERZY

NALEŻYMY DO

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer