Zespół Pałacowo-Parkowy w Oborach Park Zdrojowy Tężnia solankowa Amfiteatr C.H. Stara Papiernia Most na rzece Jeziorce Tężnia solankowa

Cała gmina Konstancin-Jeziorna w I strefie biletowej

Mieszkańcy Konstancina-Jeziorny, jak i odwiedzający naszą gminę, od 1 września zapłacą mniej za bilety autobusowe. Od tego dnia Gmina Konstancin-Jeziorna znajdzie się w I strefie biletowej.

Rada m.st. Warszawy przyjęła 5 lipca uchwałę powiększającą od 1 września I strefę biletową o gminy Konstancin-Jeziorna i Izabelin. Dzięki temu mieszkańcy zapłacą mniej za bilety: np. za bilet 30-dniowy normalny zaledwie 110 złotych, co oznacza oszczędność 840 złotych rocznie.

Tańsza komunikacja, nowe nazwy linii, nowe trasy

Zgodnie z uchwałą przystankami granicznymi w gminie Konstancin-jeziorna, do których będzie można dojechać taniej będą następujące: Śniadeckich, Jasna, Kawęczyn II, Dębówka II oraz Borowina I. Od 1 września zmieni się także numeracja autobusów 700 i 725, dotychczas kończących trasy w Konstancinie-Jeziornie. Zamiast „siedemsetek” pojawią się „dwusetki”. Dodatkowo Zarząd Transportu Miejskiego skoryguje trasy autobusów, przesuwając je z pętli Metro Wilanowska do najbliższej stacji metra na Kabatach.

Rozszerzenie I strefy biletowej to większy poziom dofinansowania samorządów do funkcjonowania komunikacji na ich terenie. Gminy, włączone do I strefy biletowej, pokrywają 60 procent kosztów przewozu. Gmina Konstancin-Jeziorna ma na to środki zarezerwowane w budżecie.

Przyłączenie naszej gminy do I strefy biletowej przyniesie oczekiwane zmniejszenie kosztów dojazdów oraz zwiększenie liczby pasażerów komunikacji publicznej, co oznacza także zmniejszenie indywidualnej komunikacji samochodowej. Przykład Marek, innej podwarszawskiej gminy, jasno na to wskazuje: po roku od wprowadzenia w 2016 roku I strefy, mieszkańcy tej gminy kupowali o ponad tysiąc biletów miesięcznych i kwartalnych więcej, liczba pasażerów wzrosła o 7 proc., a przeciętna rodzina z dwójką dzieci zaoszczędziła w tym czasie na dojazdach z Marek aż 3 tys. zł.

Autor:

2018-07-06

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer