Zespół Pałacowo-Parkowy w Oborach Park Zdrojowy Tężnia solankowa Amfiteatr C.H. Stara Papiernia Most na rzece Jeziorce Tężnia solankowa

Kulturalne weekendy w Konstancinie-Jeziornie

Tagi:

Przed nami dwa wakacyjne miesiące. Mieszkańcy gminy Konstancin-Jeziorna oraz kuracjusze licznie odwiedzający jedyne uzdrowisko na Mazowszu, będą mogli skorzystać z bardzo szerokiej oferty kulturalnej, przygotowanej przez KDK.  Weekendy zaczynamy już w piątki, wieczornymi pokazami filmów w plenerze. W wybrane soboty, rozśmieszać będą aktorzy teatralni komedią Del'Arte, w niedzielne popołudnia koncerty w Amfiteatrze dostarczą niezapomnianych wrażeń muzycznych a wieczorem zagramy do tańca w altanie przy Hugonówce.

Kino Plenerowe

W każdy piątek lipca i sierpnia zapraszamy kinomanów na filmowe wieczory do kina plenerowego w konstancińskim amfiteatrze. W lipcu projekcje zaczynają się o godz. 21.45, a w sierpniu zapraszamy na godz. 21.15. Każdy wybierze coś dla siebie spośród różnorodnej propozycji filmów. Obejrzymy zarówno polskie, jak i zagraniczne filmy. Nie zabraknie, przejmujących dramatów, komedii, musicali, efektownego kina wojennego, a także ponadczasowych starszych tytułów.

Kino plenerowe zainauguruje pokaz przebojowego musicalu „La La Land”. Doskonała muzyka, niesamowite zdjęcia oraz Ryan Gosling i Emma Stone w rolach głównych. Film z 2016 roku nagrodzony aż 6 Oskarami i wieloma innymi prestiżowymi nagrodami. Doceniony nie tylko przez krytyków, lecz także przez publiczność na całym świecie. Seans w piątek, 6 lipca o godz. 21.45. Wstęp wolny.

6 lipca, godz. 21:45 – „La la Land” (2016) reż. Damien Chazelle

13 lipca, godz. 21:45 – „Tango” (1998), reż. Carlos Saura

20 lipca, godz. 21:45 – „Praktykant” (2015), reż. Nancy Meyers

27 lipca, godz. 21:45 – „Sully” (2016), reż. Clint Eastwood

3 sierpnia, godz. 21:15 – „Przełęcz ocalonych” (2016), reż. Mel Gibson

10 sierpnia, godz. 21:15 – „Najlepszy rok” (2017), reż. Cédric Klapisch

17 sierpnia, godz. 21:15 – „Najlepszy” (2017), reż. Łukasz Palkowski

24 sierpnia, godz. 21:15 – „Obdarowani ” (2017), reż. Marc Webb

31 sierpnia, godz. 21:15 – „Hair” (1979), reż. Miloš Forman


Lato z komedią dell'arte

Comedy Impro Banda

Teatr improwizacji w stylu komedii dell'arte

Sobota, 21 lipca, sobota 11 sierpnia, godz. 19.30, altana przy Hugonówce

W ramach cyklu Lato z Komedią Dell'Arte zobaczymy dwa spektakle improwizowane z komedią dell'arte w tle. Comedy Impro Banda zabierze was tam, gdzie wibruje nieodkryty, potężny czakram planety i gdzie rodzi się esencja życia: improwizacja. Uwaga, po ich występie możesz kierować pojazdami mechanicznymi ale raczej poczujesz, że lepiej wrócić autobusem, by choć kilka osób zarazić spontanicznością, odwagą i śmiechem. Comedy Impro Banda czyli: Anna Kazimierowska, Monia Markiewicz, Kasia Michalska, Grzesiu Sierzputowski, Tomcio Majer, Piotruś Makarski. Wstęp wony.

Historia świata w skróconej wersji – Teatr Scena Współczesna

Sobota, 28 lipca, godz. 19.30, altana przy Hugonówce

Niezwykła komediowo-musicalowa podróż wehikułem czasu po wszystkich przełomowych wydarzeniach i symbolicznych miejscach w historii ludzkości. Ponad 3 tysiące lat historii pokazane przez 3 aktorów w niespełna dwie godziny. Możliwe? Zderzymy Leonarda da Vinci z „Facetami w czerni” i postaciami z Trylogii oraz hippisami. Poznamy osobiście Napoleona i Einsteina oraz nowe oblicze wojen XX wieku. Takiego przeglądu nie zapewni żaden podręcznik ani nawet multimedialna encyklopedia. Niezwykle zabawny i błyskotliwy spektakl w reżyserii Włodzimierza Kaczkowskiego. Wstęp wolny.

Biblia w skróconej wersji – Teatr Scena Współczesna

Sobota, 18 sierpnia, godz. 19.30, altana przy Hugonówce

90 minut, 3 aktorów, 44 postacie biblijne. Brzmi nierealnie?Wyrusz w niezapomnianą podróż po Starym i Nowym Testamencie i poznaj najważniejsze historie biblijne przedstawione z przymrużeniem oka. Noe (w tej roli Marcin Piejaś) z ogromną tkliwością opowie o stworzeniu Arki, jako Salomon zaśpiewa pouczający przebój w stylu Jerzego Połomskiego, Salome skusi Jana Chrzciciela dzikim tańcem, a Jeruzalem TV pokaże na żywo transmisję z narodzin Jezusa. Zawiłości biblijnych imion rozjaśnimy w rytmie arabskiego hip-hopu. Spektakl nie tylko rozbawi do łez, lecz także skłoni do refleksji na temat umiejscowienia człowieka we wszechświecie, istoty dobra i zła. Wstęp wolny.

Koncerty Letnie w amfiteatrze

W każdą niedzielę wakacji w ramach Letniego Sezonu Artystycznego w Konstancinie-Jeziornie w amfiteatrze będą odbywały Koncerty Letnie. W różnorodnym repertuarze z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Będą zarówno zespoły, jak i wokaliści. Nie zabraknie jazzu, muzyki rozrywkowej, klasycznej oraz folkowej, piosenki autorskiej, a także polskich i zagranicznych szlagierów. Wstęp wolny.


BIG BAND RONDO KONSTANCIN

Niedziela, 8 lipca, godz. 16.00

Zespół powstał w 2003 roku, jako orkiestra dęta przy Ochotniczej Straży Pożarnej
w Skolimowie, jednak ostatecznie przyjął formułę big bandu oraz nazwę Big Band Rondo Konstancin. Składa się z zawodowych, doświadczonych muzyków, z doświadczeniem artystycznym w najlepszych zespołach reprezentacyjnych i estradowych, grający na wielu instrumentach. Orkiestra jest niezwykle wszechstronna. Wykonuje zarówno muzykę marszową, patriotyczną, religijną, jak i znane przeboje muzyki rozrywkowej, światowe przeboje klasyki big bandu oraz dixieland.


GRAND SLAM QUARTET

Niedziela, 22 lipca, godz. 16.00

Kwartet jazzowy czwórki młodych muzyków pasjonujących się gypsy jazzem. Inspirują się muzyką zarówno Django Reinhardta, jak i bardziej współczesnych wykonawców tego nurtu. m. in. Stochelo Rosenbergiem, Birelim Lagrene, Angeto Debarre, Dorado Schmittem, Tchavo!o Schmittem czy też Florinem Nicolescu. Podobnie jak w oryginalnym instrumentarium Quintette du Hot Club de France, sekcję rytmiczną kwartetu Grand Slam tworzy gitara cygańska, która charakterystyczną dla stylu techniką „la pompę” nadaje muzyce puls, oraz kontrabas, który dopełnia brzmienie gitary w dolnym rejestrze. Instrumenty solowe to tradycyjnie skrzypce i mniej tradycyjnie, saksofon sopranowy, który nadaje całości świeższego brzmienia.


MUSICA DA CAMERA

Gershwin czyli klasyka i jazz

Niedziela, 29 lipca, godz. 16.00

Cykl, w którym prezentujemy przeboje muzyki klasycznej, folkowej, filmowej i jazzu w wykonaniu artystów Szkoły Muzycznej w Konstancinie. W pierwszym z cyku dwóch tegorocznych koncertów usłyszymy najpiękniejsze kompozycje Georga Gershwina, muzyka klasyczna pełna jazzowych inspiracji. Wystąpi Bożena Zalewska z zespołem.


POCO LEGGERO

Z klarnetem przez świat

Niedziela, 5 sierpnia, godz. 16:00

Kwartet klarnetowy Poco Leggero tworzą 4 indywidualności artystyczne Adrian Janda, Bogdan Kraski. Anna Kalska, Leszek Pietroń. Są absolwentami Akademii Muzycznej im. F.Chopina w Warszawie oraz Akademii Muzycznej w Krakowie oraz solistami Filharmonii Narodowej i Teatru Wielkiego. Połączyła ich chęć dzielenia się ze słuchaczami muzyką różnych stylów w innej, lżejszej formie. Nazwę zespołu "Poco Leggero" można przetłumaczyć właśnie jako "nieco lżej" i oddaje ona charakter muzyki wykonywanej przez artystów. Na repertuar zespołu składają się utwory skomponowane w różnych okresach historycznych, od baroku do współczesności i należące do różnych typów muzyki: od etnicznej do jazzowej czy od standardów musicalowych po utwory klezmerskie. Doskonały kontakt z publicznością, szerokie spektrum repertuarowe, oraz wysoki poziom artystyczny wirtuozeria, poczucie humoru i nietypowe techniki gry na instrumentach są gwarancją wyjątkowych wrażeń podczas koncertu.


MUSICA DA CAMERA

Niepodległa w obrazach muzycznych

Niedziela, 12 sierpnia, godz. 16.00

Cykl, w którym prezentujemy przeboje muzyki klasycznej, folkowej, filmowej i jazzu w wykonaniu artystów Szkoły Muzycznej w Konstancinie. Podczas drugiego koncertu cyklu usłyszymy pieśni narodowe i utwory polskich kompozytorów narodowych. Zaśpiewa tenor Piotr Rafałko przy akompaniamencie doskonałych muzyków.


ŚWIĘTO WOJSKA POLSKIEGO

Big Band Rondo Konstancin

Środa, 15 sierpnia, godz. 16:00

Podczas koncertu usłyszymy najpiękniejsze i niezapomniane pieśni i piosenki patriotyczne oraz wojskowe z różnych okresów walk o niepodległość. Święto Wojska Polskiego obchodzone 15 sierpnia na pamiątkę bitwy warszawskiej z 1920 roku uświetni występ konstancińskiego Big Bandu Rondo.


ZESPOŁY FOLKOWE Z BIAŁORUSI, ESTONII I ROSJI

Sobota, 25 sierpnia, godz. 15:00

Zespoły pieśni i tańca z Białorusi, Estonii, Rosji i nieodległego, zaprzyjaźnionego Wilanowa. Zaprezentują muzyczno-taneczną tradycją swojego rodzimego regionu oraz wyróżniające go unikatowe stroje. Będzie to przedsmak tego, co się wydarzy dzień później, 26 sierpnia, na corocznych dożynkach w wilanowskim Powsinie. Wówczas to wszystkie te zespoły wezmą udział w barwnym, rozśpiewanym korowodzie dożynkowym oraz w festiwalu folkloru, na które zapraszamy w imieniu organizatora – Centrum Kultury Wilanów.


NULA STANKIEWICZ

Idź swoją drogą – Piosenki Jonasza Kofty

Niedziela, 19 sierpnia, godz. 16.00

Zaśpiewa subtelna wokalistka Nula Stankiewicz, obdarzona piękną barwą głosu, której znakiem rozpoznawczym jest łączenie poezji i jazzu. Z okazji 30. rocznicy śmierci Jonasza Kofty – wybitnego poety, dramaturga, satyryka i kabareciarza, Janusz Strobel, który wspólnie z Jonaszem Koftą napisał wiele piosenek, podjął się aranżacji utworów wybranych przez Nulę. I tak powstał koncert niezwykły: pogodny, nienachalnie zabawny, poetycki. Zupełnie jak Jonasz Kofta.To koncert na pogodę i niepogodę. Na smutki i radości. Bo zawsze – jak mawiał Kofta – warto się uśmiechnąć. Jutro będzie za późno! Wokalistce będą towarzyszyli wirtuoz gitary i kompozytor Janusz Strobel oraz Paweł Pańta, Cezary Konrad i Mariusz „Fazi” Mielczarek.


THE WARSAW DIXIELANDERS

Niedziela, 26 sierpnia, godz. 16:00

Zespół powstał w 2007 roku z inicjatywy puzonisty Mariusza Wnuka i grupy warszawskich, doświadczonych jazzmanów, znanych z pracy w takich zespołach jak Vistula River Brass Band, Blues Fellows, Old Timers, HAGAW, Gold Washboard i innych. Jest jednym z najlepszych polskich zespołów jazzu tradycyjnego specjalizujących się w interpretacji standardów jazzowych z Nowego Orleanu i Chicago, a także szlagierów polskiej muzyki z lat 30. i 40. ubiegłego wieku.

Roztańczona Hugonówka

Wracają popularne, niedzielne potańcówki w altanie przy Hugonówce. Zapraszamy wszystkich miłośników tańca i dobrej muzyki, bo na pewno każdy znajdzie coś dla siebie – od tanga po flamenco. Zagrają zarówno orkiestry, zespoły jak i dj-e. Nastrojowe „przytulanki” przeplatać się będą z gorącymi rytmami. Będą klasyczne dancingi i szalone rock’n’rollowe imprezy. Krótko mówiąc - muzyka, radość i świetna zabawa! W każdą niedzielę o godz. 18, altana przy Hugonówce, ul. Mostowa 15. Wstęp wolny.

Autor:

2018-07-06

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer