Zespół Pałacowo-Parkowy w Oborach Park Zdrojowy Tężnia solankowa Amfiteatr C.H. Stara Papiernia Most na rzece Jeziorce Tężnia solankowa

W trosce o najmłodszych

W tym tygodniu, w  gminnych przedszkolach zostaną zainstalowane profesjonalne, w pełni zautomatyzowane oczyszczacze powietrza. Wszystko to, w trosce o najmłodszych mieszkańców gminy.

Burmistrz Kazimierz Jańczuk, podpisał umowę z firmą Fellowes Polska na dostawę i montaż 23 oczyszczaczy powietrza, do czterech gminnych przedszkoli, za kwotę 45 829,80 zł.

Już w tym tygodniu, w Tęczowym Przedszkolu oraz Przedszkolu nr 1 na ul. Oborskiej i Przedszkolu nr 5 w Oborach zostaną zainstalowane oczyszczacze powietrza. Pojawia się one również w Przedszkolu Leśna Chatka, po zakończeniu budowy i oddaniu obiektu do użytkowania.

Zakupione urządzenia usuwają z powietrza w pomieszczeniach do 99,97% zanieczyszczeń będących składnikami smogu (PM2.5, PM10), jak i również wirusy, bakterie, pleśń, alergeny, dymy i zapachy.

W gminnych przedszkolach zamontowane będą urządzenia marki AeraMax Pro AM, które są zaprojektowane tak, aby skutecznie, cicho i szybko eliminować zanieczyszczenia z powietrza w pomieszczeniach o dużej kubaturze. Są to profesjonalne, w pełni zautomatyzowane oczyszczacze. W przypadku, gdy poziom zanieczyszczeń jest na tyle wysoki, że zagraża bezpośrednio zdrowiu, urządzenie błyskawicznie oczyszcza powietrze w przyspieszonym trybie pracy. 

Podobne oczyszczacze zostały już zamontowane m.in. w przedszkolach w Warszawie, Rzeszowie, Krakowie i Lublinie.

Autor:

2018-08-07

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer