Zespół Pałacowo-Parkowy w Oborach Park Zdrojowy Tężnia solankowa Amfiteatr C.H. Stara Papiernia Most na rzece Jeziorce Tężnia solankowa

Imieniny Konstancji

Tagi:

W niedzielę, 18 lutego Konstanciński Dom Kultury przy ul. Mostowej 15 zaprasza na huczne Imieniny Konstancji, matki założyciela Konstancina-Jeziorny hrabiego Witolda Skórzewskiego, który ponad 120 lat temu nazwał letnisko na jej cześć. W programie wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych. Odbędą się warsztaty rodzinne i spotkania oraz wieńczący obchody imienin, wieczorny koncert jazzowy. Nie zabraknie również słodkich niespodzianek i świetnej zabawy. Wstęp wolny.

Szczegółowy program Imienin Konstancji poniżej:

 - warsztaty:

10.00 – 12.30 - Lecznicze właściwości kory

Warsztat ziołowo-leczniczy, którego celem jest poznanie właściwości kory typowej dla obszaru Konstancina-Jeziorny i umiejętność wykorzystywania jej właściwości leczniczych w życiu codziennym, jako chininy, naturalnej aspiryny i w innych domowych zastosowaniach. Warsztaty rozpoczną się spacerem w terenie, a następnie przetwarzaniem pozyskanych materiałów.

Warsztat przeznaczony dla osób dorosłych i dla dzieci z opiekunami.

Prowadzący: Karolina Myszkowska i Grażyna Gozdal.

Sala multimedialna

13.30 – 15.00 -  Warsztat cukierniczy - brak już wolnych miejsc

Rodzinny warsztat robienia słodyczy przygotowany przez firmę CukierLukier.
Podczas warsztatu będzie można nauczyć się jak zrobić lizaki i cukierki.

Prowadzący: firma CukierLukier

Sala multimedialna

10.30 – 12.00 - Musicon

Musicon to nowatorski przedmiot edukacyjny będący jednocześnie maszyną do programowania, komponowania i zabawy. Działa trochę jak pozytywka lub katarynka, z tą jednak różnicą, że dzieci mogą same komponować i programować na nim własne utwory. Instrument służy do wszechstronnego rozwoju dzieci, zarówno psychicznego, jak i fizycznego. Zajęcia z nim wpływają na rozwój kreatywności, umiejętności programowania, rozwijają uzdolnienia matematyczne, sprawność manualną. Są doskonałe dla dzieci autystycznych. Wynalazek zdobył już kilka prestiżowych nagród, m.in. W 2012 roku Red Dot Design Award zwaną „oscarem designu” oraz iF Design Award 2017. Autorem projektu jest Kamil Laszuk – muzyk i edukator. Warsztaty przeznaczone dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym.

Warsztat dla dzieci w wieku lat 4-6.

Prowadzący: Agnieszka Koszany i Jakub Kozik

Sala plastyczna

13.00 – 15.00 - W podróży

Warsztat plastyczny, którego celem jest pobudzenie marzeń o podróżowaniu, rozwijanie wiedzy o innych krajach i umiejętność wykorzystywania w zabawie materiałów z recyklingu.

Warsztat dla dzieci w wieku 7-10 lat.

Prowadzący: Dorota Podlaska

Sala plastyczna

Uwaga! Liczba miejsc na warsztaty jest ograniczona. Obowiązują zapisy. Liczy się kolejność zgłoszeń. Tel. (22) 484 20 20 lub mail: rezerwacja@konstancinskidomkultury.pl


 - spotkania:

14.00 – 15.00 - Dbaj o siebie Forever

Prelekcja Anny Łatacz, ambasadorki zdrowia, urody i przedsiębiorczości firmy Forever.
Podczas spotkania będzie można się dowiedzieć jak: zwiększyć poziom energii i sił witalnych,  dbać o siebie korzystając z wszechstronnego działania aloesu, uwierzyć w siebie i obudzić w sobie ducha kreatywności i przedsiębiorczości

16.00 – 17.30 - Jak to się robi?

Spotkanie z Dominiką Jurkiewicz, pilotem, stylistką, projektantką i konstruktorką odzieży oraz pilotem, utytułowaną w kraju i zagranicą reprezentantką polski w mikrolotach klasycznych.

- koncert:

18.00 – 19.00 - Grand Slam Quartet

Grand Slam to kwartet jazzowy czwórki młodych muzyków pasjonujących się gypsy jazzem. Inspirują się muzyką zarówno Django Reinhardta, jak i bardziej współczesnych wykonawców tego nurtu. M in. Stochelo Rosenbergiem, Birelim Lagrene, Angeto Debarre, Dorado Schmittem, Tchavolo Schmittem czy też Florinem Nicolescu.
Podobnie jak w oryginalnym instrumentarium Quintette du Hot Club de France, sekcję rytmiczną kwartetu Grand Slam tworzy gitara cygańska, która charakterystyczną dla stylu techniką “la pompę” nadaje muzyce puls, oraz kontrabas, który dopełnia brzmienie gitary w dolnym rejestrze. Instrumenty solowe to tradycyjnie skrzypce i mniej tradycyjnie, saksofon sopranowy, który nadaje całości świeższego brzmienia.

Wstęp wolny. Wejściówki na koncert do odbioru w recepcji.

Poza tym, od godz. 11.00 do 18.00 dla gości, będą czekały stoiska z produktami ziołowymi, leczniczymi, kosmetykami oraz biżuterią. 

Zapraszamy serdecznie!

Autor:

2018-02-12

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer