Zespół Pałacowo-Parkowy w Oborach Park Zdrojowy Tężnia solankowa Amfiteatr C.H. Stara Papiernia Most na rzece Jeziorce Tężnia solankowa

Bardziej ekologiczne i bardziej ekonomiczne palenie w piecach

Tagi: ekologia , smog , gmina , pokaz

Zorganizowany już po raz drugi przez burmistrza Kazimierza Jańczuka, wraz z Krajową Izbę Kominiarzy oraz Ochotniczą Straż Pożarną w Konstancinie-Jeziornie, pokaz właściwego palenia w piecach węglowych, cieszył się dużym zainteresowaniem mieszkańców gminy. Uczestnicy dowiedzieli się, iż dzięki tej metodzie z komina wydobywa się mniej dymu, oraz spaleniu ulega mniejsza ilość opału.

W sobotę 12 maja, podczas pokazu edukacyjnego będącego częścią programu walki z zanieczyszczeniem powietrza w naszej gminie, kominiarze zademonstrowali metodę palenia w piecach węglowych tzw. „od góry”. Sposób ten pozwala na znaczne zmniejszenie ilości pyłów, emitowanych do atmosfery w wyniku spalania węgla. Palenie „od góry” jest przy tym bardziej ekonomiczne, pozwala na zmniejszenie ilości zużywanego opału, i tym samym na oszczędności finansowe. Palenie „od góry” można zastosować w każdym piecu, nie tylko w nowoczesnych kotłach z podajnikiem (w takich jest konieczne do prawidłowego funkcjonowania pieca), ale też w starych „kopciuchach".

Dla zainteresowanych dostępne były materiały edukacyjne, dzięki którym mieszkańcy będą mogli we własnych paleniskach stosować metody właściwego spalania, zorientować się na temat bezpiecznej eksploatacji urządzeń grzewczych czy bezpieczeństwa pożarowego. Wielu mieszkańców otrzymało informacje na temat zorganizowanego przez Burmistrza Gminy Konstancin-Jeziorna programu dofinansowania wymiany źródeł ciepła. Z tej możliwości wymiany i modernizacji systemu domowego ogrzewania skorzystało już kilkanaście rodzin mieszkających na terenie gminy. A powinni wymienić wszyscy posiadający stare piece, które podczas spalania bardzo zanieczyszczają powietrze.

Autor:

2018-05-14

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer