Zespół Pałacowo-Parkowy w Oborach Park Zdrojowy Tężnia solankowa Amfiteatr C.H. Stara Papiernia Most na rzece Jeziorce Tężnia solankowa

Walczmy ze smogiem - pokazy palenia od góry

W sobotę 12 maja od godziny 10:00 przy oczku wodnym obok targowiska w Konstancinie-Jeziornie, odbędzie się drugi pokaz edukacyjno-ekologiczny zorganizowany przez Burmistrza Gminy Konstancin-Jeziorna, Krajową Izbę Kominiarzy oraz Ochotniczą Straż Pożarną w Konstancinie-Jeziornie w ramach walki z problemem zanieczyszczenia powietrza.

W trakcie pokazu kominiarze przeprowadzą dla mieszkańców Konstancina-Jeziorny pokaz palenia w piecach węglowych tzw. metodą „od góry”. Metoda ta pozwala na znaczne zmniejszenie ilości pyłów, które emitowane są do atmosfery w wyniku spalania węgla. Palenie „od góry” jest przy tym bardziej ekonomiczne, pozwala na zmniejszenie ilości zużywanego opału, i tym samym znaczne oszczędności finansowe.

Po pokazie zostanie zorganizowany przez Kominiarzy konkurs wiedzy na tematy związane z akcją. Na specjalnym stoisku mieszkańcy otrzymają promocyjne gadżety oraz liczne materiały edukacyjne i informacyjne dotyczące walki z zanieczyszczeniem powietrza, w tym palenia od góry, bezpiecznej eksploatacji urządzeń grzewczych, bezpieczeństwa pożarowego, a także organizowanego przez Burmistrza Gminy Konstancin-Jeziorna programu dotacji do wymiany źródeł ciepła.

Autor:

2018-05-09

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer