Zespół Pałacowo-Parkowy w Oborach Park Zdrojowy Tężnia solankowa Amfiteatr C.H. Stara Papiernia Most na rzece Jeziorce Tężnia solankowa

BO 2019: Do wydania będzie 800 tys. zł

Już 3 kwietnia startuje kolejna edycja Budżetu Obywatelskiego Gminy Konstancin-Jeziorna. Mieszkańcy ponownie będą mogli zgłaszać swoje projekty, które po weryfikacji trafią pod głosowanie. Do rozdysponowania na 2019 rok jest 800 tysięcy złotych.

Do podziału 800 tys. zł

W czwartek (8 marca) poznaliśmy wysokość środków budżetowych, które zostaną przeznaczone na pomysły mieszkańców w ramach nowej, piątej już, edycji Budżetu Obywatelskiego Gminy Konstancin-Jeziorna. W tym roku do rozdysponowania jest 800 tys. zł, z czego: 500 tys. zł z przeznaczeniem na projekty inwestycyjne i 300 tys. zł na projekty z zakresy m.in.: kultury, sportu i rekreacji. Ale uwaga! Podobnie jak w latach poprzednich, tak i teraz jest ograniczenie - maksymalna wartość projektu nie może przekroczyć 100 tys. zł - dla inwestycji i 50 tys. zł - dla projektów pozostałych. 

Mieszkańcy zgłaszają

Projekty do nowej edycji Budżetu Obywatelskiego można będzie składać od 3 do 30 kwietnia. Zgodnie z regulaminem, możliwość zgłaszania swoich pomysłów mają wszyscy mieszkańcy gminy, którzy ukończyli 13 lat (w przypadku, gdy projektodawcą jest osoba niepełnoletnia do formularza zgłoszeniowego należy dołączyć zgodę rodzica lub opiekuna prawnego).  Żeby złożyć projekt należy zarejestrować się i wypełnić formularz dostępny na stronie internetowej: konstancin.budzet-obywatelski.org (link otwiera się w nowym oknie). Można też wypełnić wniosek papierowy i złożyć go w kancelarii Urzędu Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna, przesłać pocztą na adres urzędu lub mailem na adres: kancelaria@konstancinjeziorna.pl.

Komisja zweryfikuje

Wszystkie złożone projekty zweryfikuje - formalnie i merytorycznie - komisja opiniująca wnioski i przeprowadzającą procedurę kształtowania BO, która została powołana w czwartek (3 marca) przez Kazimierza Jańczuka, burmistrz gminy Konstancin-Jeziorna. W jej skład weszli pracownicy urzędu i instytucji gminnych oraz przedstawiciele mieszkańców:

 • Ryszard Machałek - I zastępca Burmistrza Gminy (przewodniczący),
 • Patryk Siepsiak - kierownik Biura Komunikacji Społecznej (zastępca przewodniczącego)
 • Elżbieta Bartoszewska - zastępca Kierownika Wydziału Planowania Przestrzennego
 • Edyta Markiewicz-Brzozowska - dyrektor Konstancińskiego Domu Kultury,
 • Andrzej Trębicki - kierownik Wydziału Inwestycji i Remontów,
 • Zbigniew Durajczyk - mieszkaniec Cieciszewa,
 • Ewa Kacprowicz - mieszkanka Konstancina-Jeziorny,
 • Maria Kalicińska - mieszkanka Konstancina-Jeziorny,
 • Anna Kordas-Szwacińska - mieszkanka Konstancina-Jeziorny.

Głosowanie

Na projekty, które przejdą weryfikację pozytywnie, będzie można głosować od 1 do 16 września:

 • przez Internet - wystarczy wejść na stronę: konstancin.budzet-obywatelski.org i postępować zgodnie z wyświetlającymi się na ekranie wskazówkami;
 • osobiście, wypełniając kartę do głosowania w jednym z punktów stacjonarnych (ich wykaz zostanie opublikowany w sierpniu),
 • korespondencyjnie - wysyłając wypełnioną i podpisaną kartę do głosowania na adres Urzędu Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna.

Listę zwycięskich projektów poznamy do 28 września, a do realizacji na 2019 rok zakwalifikowane zostaną te zadania, które uzyskają w kolejności największą ilość głosów.

Więcej informacji

Więcej informacji można uzyskać w Biurze Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna (nr tel. 22 201 19 73, e-mail: komunikacjaspoleczna@konstancinjeziorna.pl). Zachęcamy też do śledzenia strony internetowej poświęconej Budżetowi Obywatelskiemu Gminy Konstancin-Jeziorna: konstancin.budzet-obywatelski.org.

Do pobrania:

Autor: Patryk Siepsiak - Biuro Komunikacji Społecznej

2018-03-08

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer