Zespół Pałacowo-Parkowy w Oborach Park Zdrojowy Tężnia solankowa Amfiteatr C.H. Stara Papiernia Most na rzece Jeziorce Tężnia solankowa

Festiwal PATRZ WIĘCEJ i koncert Mikromusic Trio

W niedzielę, 14 października w Konstancińskim Domu Kultury przy ul. Mostowej 15 o godz. 12 odbędzie się Festiwal Filmów Dokumentalnych PATRZ WIĘCEJ. Zwieńczy go koncert Mikromusic Trio, które wystąpi o godz. 19.00.

Festiwal filmu PATRZ WIĘCEJ zaprasza do oderwania się od przyzwyczajeń, do otwarcia się na świat pokazywany przez najciekawszy i najszybciej rozwijający się gatunek filmowy – film dokumentalny. W Konstancińskim Domu Kultury przy ul. Mostowej 15 w niedzielę, 14 października o godz. 12 zostanie zaprezentowanych sześć najlepszych, niezwykłe różnorodnych, autorskich, krótkometrażowych filmów ze Szkoły Wajda School & Studio, wybranych specjalnie z okazji 15-lecia uczelni. Wstęp do pokazu poprowadzi dziennikarz, felietonista, krytyk filmowy Artur Cichmiński. Tematem prelekcji będzie wspólny mianownik, łączący tak twórców, jak i same tytuły ze Szkołą Wajdy. Nocne, radiowe rozmowy w wielkim mieście, historia kobiety z birmańskiego plemienia, która nosi metalowe obręcze, by zarabiać jako atrakcja turystyczna w Tajlandii, codzienna praca kontrowersyjnych paparazzi, hodowla ślimaków jako metafora życia i śmierci, jak z trampkarza stać się piłkarzem, czy też poszukiwanie miłości. To tematy doskonałych filmów dokumentalnych, które pokażemy w ramach festiwalu. Wstęp na filmy jest bezpłatny. Wejściówki do odbioru w recepcji KDK od 10 października.

„Koniec Świata” – reż. Monika Pawluczuk

„Kiedy będę ptakiem” – reż. Monika Pawluczuk

„Paparazzi” – reż. Piotr Bernaś

„Ślimaki” – reż. Grzegorz Szczepaniak

„Trampkarze” – reż. Marcin Filipowicz

„Niewiadoma Henryka Pasta” – reż. Agnieszka Elbanowska

Festiwal zwieńczy koncert Mikromusic Trio, które wystąpi w Hugonówce o godz. 19. Bilety w cenie 50 zł do kupienia w kasie KDK lub na stronie internetowej www.konstancinskidomkultury.pl. Grupa powstała w 2002 roku, pierwszy krążek nagrała w 2006 roku. Mikromusic ma na swoim koncie 6 albumów studyjnych, z których pochodzą m.in. takie utwory jak „Krystyna”, „Bezwładnie”, „Tak mi się nie chce” czy „Takiego chłopaka”. Zespół zdobył kilka prestiżowych nagród. Ich muzyka wymyka się wszelkim klasyfikacjom. Sam zespół określa ją po jako... Mikromusic. W ich twórczości słychać inspiracje słowiańskim folkiem, jazzem, rockiem i elektroniką. Niektórzy dziennikarze określają ich muzykę jako avant pop lub art pop. Trzyosobowy skład reprezentują: Natalia Grosiak – wokal, Dawid Korbaczyński – gitara, Robert Szydło - gitara basowa.

Autor:

2018-10-11

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer