Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

O czyste powietrze w Konstancinie-Jeziornie

Jak uzyskać wsparcie finansowe na ocieplenie domu jednorodzinnego, wymianę okien czy na starego, wysokoemisyjnego kotła grzewczego? O tym, oraz o możliwościach dofinansowania na termomodernizację domów i skutkach zanieczyszczenia powietrza na nasze zdrowie, dowiecie się na spotkaniu w piątek 12 października o godz. 18.00 w Szkole Podstawowej nr 3 przy ul. Bielawskiej 57.

Spotkanie, organizowane przez Ministerstwo Środowiska, dotyczy Programu Czyste Powietrze. Jest to priorytetowy program ministerialny, koncentrujący się na termomodernizacji oraz efektywnym zarządzaniu energią w gospodarstwach domowych, co pozwoli zmniejszyć jej zużywane ilości oraz oszczędności finansowe. Dzięki ograniczeniu emisji pyłów, gazów cieplarnianych i innych substancji, zyska również środowisko naturalne. Program Priorytetowy Czyste Powietrze to możliwość uzyskania wsparcia finansowego przez osoby fizyczne, właścicieli domów jednorodzinnych na ocieplenie domu, wymianę okien czy na wymianę starego, wysokoemisyjnego kotła grzewczego.

W związku zakończeniem prac nad program priorytetowym, resort środowiska przygotował cykl spotkań, składający się z trzech bloków tematycznych. Pierwszy mówi o edukacji ekologicznej, rozwija definicje zanieczyszczeń powietrza, wysokiej i niskiej emisji spalin oraz smogu, mówi o skutkach wpływu zanieczyszczonego powietrza na nasze zdrowie. Cześć druga informuje o możliwości uzyskania dofinansowania z programu priorytetowego Czyste Powietrze. W trzeciej dowiemy się, jak prawidłowo ubiegać się o dofinansowanie na termomodernizację domu.

Zapraszamy na spotkanie w piątek 12 października o godz. 18.00, w Szkole Podstawowej nr 3 przy ul. Bielawskiej 57.

Autor:

2018-10-08

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer