Zespół Pałacowo-Parkowy w Oborach Park Zdrojowy Tężnia solankowa Amfiteatr C.H. Stara Papiernia Most na rzece Jeziorce Tężnia solankowa

Seniorzy czytali Przedwiośnie

Seniorzy z gminy Konstancin-Jeziorna włączyli się w akcję narodowego czytania powieści „Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego. Było uroczyście i patriotycznie.

Narodowe Czytanie” to ogólnopolska akcja publicznego czytania największych dzieł literackich organizowana przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej od 2012 roku.W tym roku, z racji stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości, czytane było „Przedwiośnie”. 

Wspólne czytanie

W Konstancinie-Jeziornie z powieścią Stefana Żeromskiego zmierzyli się seniorzy. W minioną sobotę (8 września) fragmenty „Przedwiośnia" w altanie przy Konstancińskim Domu Kultury czytali: Wanda Bąk, Mieczysław Banach, Barbara Chmielewska, Maria Chmielewska, Alfreda Konopka, Maria Matejak, Wanda Pindelska, Przemysław Rogalski, Krystyna Siemiątkowska, Marek Szewczyk, Elżbieta Ziemkiewicz i Bożena Zwolińska. Seniorzy i mieszkańcy gminy spotkali, by wspólnie nie tylko posłuchać o losach Cezarego Baryki na tle odradzającego się państwa polskiego, ale i pośpiewać pieśni patriotyczne. Całość przygotowała i poprowadziła Danuta Błeszyńska, przewodnicząca gminnej Rady Seniorów.

Inicjatywa lokalna

Konstancińska akcja została zorganizowana w ramach inicjatywy lokalnej pn. Idee niepodległościowe w polskiej literaturze - czytają seniorzy, młodzi, dzieci" i wsparta finansowo z budżetu gminy Konstancin-Jeziorna. Wydarzenie było objęte honorowym patronatem pary prezydenckiej.

Galeria zdjęć

Autor: Patryk Siepsiak - Biuro Komunikacji Społecznej

2018-09-14

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer