Zespół Pałacowo-Parkowy w Oborach Park Zdrojowy Tężnia solankowa Amfiteatr C.H. Stara Papiernia Most na rzece Jeziorce Tężnia solankowa

Goście z dalekich Indii

Szkoła Podstawowa nr 1 w Konstancinie-Jeziornie już po raz drugi gości u siebie młodzież z Indii. W ramach wymiany międzyszkolnej do Polski przyjechali uczniowie oraz nauczycielki z Ridge Valley School w Gurgaon.


Doskonała współpraca

Kolejna wizyta hinduskich uczniów w naszej gminie to dowód na świetnie rozwijającą się współpracę między szkołami. Dla gości z Indii przygotowanych zostało mnóstwo atrakcji, zarówno na terenie Konstancina-Jeziorny, jak również w Warszawie, a nawet innych miastach. Bogaty program pobytu był możliwy dzięki wielkiemu zaangażowaniu dyrekcji, kadry nauczycielskiej oraz rodziców dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1.


Wizyta w ratuszu

W piątek (7 czerwca) dziesięcioro uczniów i dwie nauczycielki z Gurgaon do konstancińskiego ratusza zaprosił burmistrz Kazimierz Jańczuk. – Cieszymy się bardzo z tego, że możemy was tutaj gościć – podkreślił. – Wymiany międzyszkolne są doskonałą okazją do poznania innych krajów i kultur.

Była też chwila na rozmowę. Młodzież z Indii przyznała, że jest zachwycona gościnnością mieszkańców oraz dużą ilością zieleni w otoczeniu Konstancina-Jeziorny, ale nie tylko. – Jest tu bardzo bezpiecznie – przyznała jedna z uczennic. – A tak czystego powietrza możemy wam tylko pozazdrościć.

Po krótkim spotkaniu z włodarzem gminy, uczniowie zwiedzili konstanciński ratusz. Na zakończenie wizyty Magdalena Gołębiowska, kierownik Wydziału Oświaty, Kultury i Zdrowia oraz Patryk Siepsiak, kierownik Wydziału Promocji i Współpracy Zagranicznej magistratu wręczyli gościom upominki i gadżety promujące gminę. Nie zapomniano też o wspólnym pamiątkowym zdjęciu.


Warszawa, Toruń i Park Zdrojowy

Poza serią ciekawych zajęć w szkole, w ramach wymiany, młodzież zobaczyła między innymi pokaz w multimedialnym parku fontann w Warszawie, odwiedziła starówkę w Toruniu oraz wzięła udział w grze miejskiej w Parku Zdrojowym. Uczniowie byli także na spacerze w Chojnowskim Parku Krajobrazowym, a na ursynowskiej Uczelni Vistula spotkali się z władzami szkoły oraz ze studentami z Indii, którzy wybrali Polskę jako miejsce kontynuowania swojej edukacji.

W programie prawie dwutygodniowej wizyty w naszym kraju zaplanowano jeszcze wiele atrakcji. Goście z Indii z pewnością wrócą do swoich domów ze świetnymi wspomnieniami z Polski, a w szczególności z Konstancina-Jeziorny.


Galeria zdjęć:

Autor: Antoni Pomianowski

2019-06-07

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer