Zespół Pałacowo-Parkowy w Oborach Park Zdrojowy Tężnia solankowa Amfiteatr C.H. Stara Papiernia Most na rzece Jeziorce Tężnia solankowa

Nagrody za ciekawe projekty wręczone

Studenci architektury ponownie udowodnili, że kreatywności im nie brakuje. Urząd Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna oraz Politechnika Warszawska rozstrzygnęli konkurs na opracowanie projektu konserwatorskiego dla dawnej parowozowni i warsztatów kolejki wąskotorowej w Chylicach.


Pomysły na parowozownię

Zwycięzców dorocznego konkursu projektowego, organizowanego przez konstanciński magistrat i Wydział Architektury Politechniki Warszawskiej, poznaliśmy w minioną sobotę (15 czerwca). W tym roku studenci mieli za zadanie opracować wieloskalowy projekt konserwatorski dla dawnej parowozowni i warsztatów kolejki wąskotorowej w Chylicach. Trzeba przyznać, że pomysłów im nie brakowało. Te najlepsze wybrało i oceniło jury. 


Najlepsze projekty

Nagroda główna w wysokości 2,5 tys. zł trafiła do Barbary Połczyńskiej. Pierwsze miejsce przyznano studentce za stworzenie obiektu łączącego funkcję kultury, sportu i rekreacji – ciekawą propozycję kształtowania zabudowy i zagospodarowania terenu w nawiązaniu do lokalnej tradycji i historii kolejki wąskotorowej. Drugie miejsce ex aequo zajęły Natalia Ciastoń i Ewa Mucha. Panie otrzymały po 1 tys. zł nagrody. Pani Natalia została wyróżniona za interesujący pomysł na rozwój turystyki indywidualnej – budowę domków na wynajem z wykorzystaniem naturalnych materiałów (papieru). Natomiast pani Ewa  – za koncepcję budowy stacji obserwacji ptaków eksponującą walory krajobrazowe i przyrodnicze doliny rzeki Jeziorki. Nagrodzone prace można zobaczyć w Konstancińskim Domu Kultury.


Galeria zdjęć

Autor: Patryk Siepsiak

2019-06-24

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer