Zespół Pałacowo-Parkowy w Oborach Park Zdrojowy Tężnia solankowa Amfiteatr C.H. Stara Papiernia Most na rzece Jeziorce Tężnia solankowa

Odwiedziny przyjaciół z Denzlingen

Konstancin-Jeziornę odwiedzili mieszkańcy Denzlingen – naszego miasta partnerskiego. Z delegacją w minioną sobotę (15 czerwca) spotkały się władze gminy z burmistrzem Kazimierzem Jańczukiem na czele.


Przyjeżdżają od lat

Mieszkańcy Denzlingen przyjeżdżają do Polski w okresie Zielonych Świątek od lat –  w Niemczech jest to czas przerwy świątecznej, a wśród odwiedzających nasz kraj i Konstancin-Jeziornę są często profesorowie i nauczyciele. W programie czerwcowej wizyty znalazły się m.in. zwiedzanie miasta i nowego ratusza przy ul. Piaseczyńskiej 77. 


Wizyta w ratuszu

Mieszkańcy naszego miasta partnerskiego do magistratu zawitali w sobotę (15 czerwca). Gości zza zachodniej granicy powitali: Kazimierz Jańczuk, burmistrz gminy, jego zastępca Ryszard Machałek oraz Bożena Pindelska, sekretarz gminy. W spotkaniu udział wzięli także mieszkańcy, którzy od lat goszczą w swoich domach przyjaciół z Niemiec. 


Wspólne rozmowy

Wizyta w ratuszu była doskonałą okazją do wymiany doświadczeń oraz rozmów na temat współpracy naszych miast i możliwości realizacji wspólnych projektów. Mieszkańcy Denzlingen wzięli również udział w obchodach Dni Konstancina. Później pojechali do Nowej Wilejki na Litwie.

Autor: Antoni Pomianowski

2019-06-17

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer