Zespół Pałacowo-Parkowy w Oborach Park Zdrojowy Tężnia solankowa Amfiteatr C.H. Stara Papiernia Most na rzece Jeziorce Tężnia solankowa

Rozstrzygnięto konkursy na dyrektorów

Wiemy już, kto od 1 września pokieruje dwiema gminnymi szkołami podstawowymi. W „piątce” będzie to ponownie Artur Krasowski, a w Opaczy – Urszula Puchalska. W miniony piątek (31 maja) Kazimierz Jańczuk, burmistrz gminy Konstancin-Jeziorna, powierzył stanowiska dyrektorom wybranym w konkursach.


Koniec kadencji

Konkursy zostały ogłoszone w związku z kończącymi się pięcioletnimi kadencjami obecnych dyrektorów – Szkoły Podstawowej Integracyjnej nr 5 w Konstancinie-Jeziornie oraz Szkoły Podstawowej nr 6 w Opaczy. Chętnych do pokierowania tymi placówkami nie było wielu. Dyrektorem „piątki” ponownie chce zostać Artur Krasowski, który szefuje w placówce już od 28 lat – nie miał kontrkandydatów. W przypadku „szóstki” w konkursie startowała tylko Urszula Puchalska, nauczycielka nauczania początkowego i informatyki w tej szkole – dotychczasowa dyrektor Małgorzata Myszkowska po 15 latach kierowania SP nr 6 podjęła decyzję o przejściu na emeryturę.


Stanęli przed komisją

15 maja kandydaci stanęli przed 12-osobową komisją złożoną z przedstawicieli: gminy, kuratorium oświaty, rad rodziców i pedagogów oraz związków zawodowych. Zarówno Artur Krasowski, jak i Urszula Puchalska uzyskali wymaganą większość głosów od komisji. Dlatego w miniony piątek (31 maja) Kazimierz Jańczuk, burmistrz gminy Konstancin-Jeziorna, powierzył stanowiska wybranym dyrektorom na 5 lat, tj. do 31 sierpnia 2024 r.

Autor: Patryk Siepsiak

2019-06-04

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer