Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Uczniowie zdali egzamin na kartę rowerową

Blisko 150 uczniów konstancińskich szkół przystąpiło w minioną sobotę (8 czerwca) do egzaminu na kartę rowerową. Wszyscy uczestnicy pozytywnie zakończyli sprawdzian i wkrótce otrzymają uprawnienia do poruszania się jednośladem po drogach publicznych.

Pod okiem straży miejskiej

Sobotni egzamin na kartę rowerową zorganizowała Straż Miejska w Konstancinie-Jeziornie, a nad prawidłowym przebiegiem części praktycznej czuwali byli policjanci posiadający specjalistyczne przeszkolenie i wieloletnie doświadczenie w służbie ruchu drogowego: Stanisław Grudzień, komendant Straży Miejskiej oraz jego zastępca – Sylwester Ropielewski.


Wszyscy zdali

Umiejętności jazdy na rowerze i wykorzystania wiedzy teoretycznej w praktyce była weryfikowana w mobilnym miasteczka ruchu drogowego, które stanęło na parkingu konstancińskiego magistratu przy ul. Kolejowej. Do egzaminu przystąpiło 149 uczniów z sześciu gminnych szkół. Wszyscy zakończyli go z wynikiem pozytywnym. Uczniowie już niebawem otrzymają karty rowerowe, uprawniające do poruszania się po drogach. Na zakończenie egzaminu każdy uczeń otrzymał książkę o tematyce związanej z bezpieczeństwem ruchu drogowego oraz odblask.


Galeria zdjęć

Autor: Antoni Pomianowski/SM

2019-06-12

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer