Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Wodna mgiełka chłodzi spacerowiczów

Potrzebujesz ochłody? Zapraszamy do Parku Zdrojowego w Konstancinie-Jeziornie, gdzie Zakład Gospodarki Komunalnej zamontował dwie bramki zraszające. Urządzenia rozpylające chłodzącą mgiełkę stanęły przy amfiteatrze i siłowni plenerowej.


Bramki zraszające

Przed nami słoneczny i gorący tydzień. Temperatura powietrza w ciągu dnia może sięgać nawet 32ºC, w cieniu. Aby mieszkańcom Konstancina-Jeziorny i odwiedzającym nasze miasto turystom łatwiej było przetrwać tropikalne upały, w piątek (7 czerwca) Zakład Gospodarki Komunalnej zamontował w Parku Zdrojowym dwie bramki zraszające.


W dwóch miejscach

Urządzenia stanęły w pobliżu siłowni plenerowej i amfiteatru. Warto podkreślić, że są one o wiele oszczędniejsze niż popularne kurtyny wodne. Tworząc mgiełkę wodną wykorzystują o około 90% mniej wody niż kurtyny.


W upalne dni

Jak informuje ZGK, bramki zraszające będą uruchamiane w upalne dni o godz. 9.00 lub o godz. 10.00 i będą schładzały spacerowiczów do godz. 19.00, a nawet dłużej – jeśli zajdzie taka potrzeba.

Autor: Patryk Siepsiak

2019-06-11

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer