Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Z wizytą u przyjaciół z Francji

Mieszkańcy Konstancina-Jeziorny na przełomie maja i czerwca gościli w partnerskim mieście Saint-Germain-en-Laye. Wizyta we Francji była okazją nie tylko do zapoznania się z tamtejszą tradycją i kulturą, lecz także pozwoliła na wymianę wzajemnych doświadczeń i wypracowanie planów dalszej współpracy.


Atrakcyjny program

Organizatorem wyjazdu było Stowarzyszenie Współpracy Miast Bliźniaczych Konstancin-Jeziora–Saint-Germain-en-Laye. Członkowie stowarzyszenia pojechali do Francji z rewizytą. Gospodarze zapewnili bardzo ciekawy program, który obejmował m.in. zwiedzanie Paryża, a także domu i ogrodu Claude'a Moneta, słynnego malarza-impresjonisty oraz wyprawę do niezwykle malowniczych miasteczek Normandii. Noclegi dla konstancinian zapewniły francuskie rodziny, co nadało wyjazdowi niezwykły, wręcz „rodzinny” charakter. 


Upominek od samorządu

Na zakończenie wizyty polska delegacja została zaproszona na przyjęcie koktajlowe w ratuszu Saint-Germain-en-Laye, z udziałem mera miasta Arnauda Pericarda oraz radnych Sylvie Habert Dupuis i Rene Prioux. Była to doskonała okazja do wspólnych rozmów o kierunkach dalszej współpracy i planach na przyszłość. Ponadto Danuta Kaluga ze Stowarzyszenia Współpracy Miast Bliźniaczych, wręczyła merowi Saint-Germain-en-Laye upominek od konstancińskiego samorządu.


Galeria zdjęć

Autor: Antoni Pomianowski

2019-06-10

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer