Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Tłumy na Jarmarku Świątecznym

Dopisała pogoda i frekwencja. W niedzielę (15 grudnia) tłumy mieszkańców i turystów przyszło na Jarmark Świąteczny w Parku Zdrojowym, by wspólnie kolędować i przełamać się opłatkiem. Nie zabrakło świętego Mikołaja, występów artystycznych i warsztatów dla dzieci. 


Liczne atrakcje

Konstanciński Jarmark Świąteczny zorganizowano już po raz 8. O moc atrakcji przygotowanych dla wszystkich, którzy 15 grudnia zawitali do Parku Zdrojowego zadbał Wydział Promocji i Współpracy Zagranicznej Urzędu Miasta i Gminy. Każdy mógł tu znaleźć coś ciekawego dla siebie. Na najmłodszych czekał święty Mikołaj z długą białą brodą, który rozdawał słodycze i chętnie pozował do zdjęć. Była też świąteczna zagroda ze zwierzętami, a w niej: owce, kozy alpejskie, kuce, lamy, osiołki i alpaki. Warsztaty tworzenia ozdób świątecznych i szopek bożonarodzeniowych przygotowali Konstanciński Dom Kultury oraz Muzeum Bajek, Baśni i Opowieści w Czarnowie.


Występy artystyczne

Na scenie, która w tym roku stanęła przy pomniku św. Jana Pawła II przez cały dzień prezentowały się zespoły muzyczne z terenu gminy. Specjalny świąteczny repertuar zaprezentowali: chór kameralny Constance Pueri Cantores i uczniowie Studia Wokalnego „Musiclab” ze Szkoły Muzycznej 1. stopnia w Konstancinie-Jeziornie, Zespół Pieśni i Tańca „Przepióreczka”, chór ze Szkoły Podstawowej nr 2, chór „Jedyneczka”, Chór Rodziców No Bell, zespół „Tan for Fan” ze SP nr 6 w Opaczy, uczniowie ze SP nr 3, Konstanciński Chór Kameralny, Jarzębina Czerwona, Łurzycanki, Pogodna Jesień oraz Chór Seniora Cantabile. Razem z mieszkańcami kolędowała również Aleksandra Kostka, znana i lubiana telewizyjna „pogodynka”.


Życzenia i wigilijny stół

Głównym punktem jarmarku była wigilia gminna. Życzenia mieszkańcom złożyli: Kazimierz Jańczuk – burmistrz gminy, ks. kan. Stanisław Leszek Jackiewicz – dziekan dekanatu konstancińskiego oraz ks. kan. Jan Tondera – proboszcz Parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Konstancinie-Jeziornie, którzy następnie zaprosili licznie zgromadzonych mieszkańców do wspólnego przełamania się opłatkiem. Tego dnia dla nikogo nie zabrakło miejsca przy wigilijnym stole. Gmina częstowała pierogami, kapustą z grzybami, śledziem w oleju, barszczem czerwonym i piernikiem. 


Rękodzieło i ozdoby

Dużym zainteresowaniem cieszył się kiermasz. Odwiedzający Park Zdrojowy mogli kompleksowo przygotować się do świąt. Wzdłuż głównej alei stanęły stoiska handlowe, na których sprzedawano m.in. rękodzieło, świąteczne ozdoby, ceramikę, zabawki i naturalne produkty spożywcze. 


Galerie zdjęć

Fot. Andrzej Piętka


Fot. Artur Bartoszewski

Autor: Patryk Siepsiak

2019-12-16

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer