Zespół Pałacowo-Parkowy w Oborach Park Zdrojowy Tężnia solankowa Amfiteatr C.H. Stara Papiernia Most na rzece Jeziorce Tężnia solankowa

Agata Wilczek nową przewodniczącą rady

Rada Miejska Konstancina-Jeziorny od czwartku (11 kwietnia) ma nową przewodniczącą. Została nią Agata Wilczek z Komitetu Wyborczego Wyborców Konstancin Jutra, która zastąpiła odwołaną z funkcji Aleksandrę Kostrzewską. 


Odwołanie przewodniczącej

To była gorąca sesja Rady Miejskiej Konstancina-Jeziorny. Zmiany w prezydium rady zapoczątkował radny Piotr Wasilewski z Koalicji Obywatelskiej, który złożył wniosek o wprowadzenie do porządku obrad projektu uchwały w sprawie odwołana dotychczasowej przewodniczącej – Aleksandry Kostrzewskiej (również KO). Propozycję radnego poparła większość rajców obecnych na sesji. Za jej odwołaniem opowiedziało się 13 osób, dwie – były przeciwne, a trzy – wstrzymały się od głosu.


Wybory nowej przewodniczącej 

Kolejną zmianę w porządku sesji i wprowadzenie pod głosowanie dodatkowego projektu uchwały, tym razem w sprawie powołanie nowego przewodniczącego Rady Miejskiej, zaproponował Andrzej Cieślawski, wiceprzewodniczący rady, który na chwilę przejął prowadzenie obrad. Kandydatów było trzech: Krzysztof Bajkowski (KWW Jerzego Wojdaka – Rodziny Konstancińskie), Agata Wilczek (KWW Konstancin Jutra) oraz Piotr Wasilewski (KO). W pierwszym głosowaniu nikt nie zdobył bezwzględnego poparcia. Konieczna była dogrywka, w której starli się radni Wilczek i Wasilewski. W drugim głosowaniu radni postawili na kobietę. Agatę Wilczek poprało 11 osób, a Piotra Wasilewskiego – 6. 


Symboliczny gest

Agata Wilczek kierowanie konstancińską Radą  Miejską rozpoczęła od symbolicznego gestu – uściśnięcia dłoni każdego radnego. Były też podziękowania i deklaracja współpracy. – Pragnę scalić i zjednoczyć naszą radę tak, żeby współpraca odbywała się bardzo dobrze i pozytywnie, dla dobra całej gminy Konstancin-Jeziorna – podkreśliła nowa przewodnicząca Agata Wilczek. – Będę pracować we wzajemnym szacunku, bez jakichkolwiek uprzedzeń.
Gratulacje nowej przewodniczącej złożył Kazimierz Jańczuk, burmistrz gminy Konstancin-Jeziorna. – Jestem przekonany, że będzie pani przewodniczącą wszystkich radnych i będzie pani dbała o naszych mieszkańców  najlepiej, jak tylko pani potrafi.

Agata Wilczek nie jest nowicjuszką. W konstancińskiej radzie zasiada już drugą kadencję. Ponadto od 12 lat jest również sołtysem Habdzina. 


Galeria zdjęć

Autor: Patryk Siepsiak

2019-04-12

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer