Zespół Pałacowo-Parkowy w Oborach Park Zdrojowy Tężnia solankowa Amfiteatr C.H. Stara Papiernia Most na rzece Jeziorce Tężnia solankowa

Kominiarze z wizytą u przedszkolaków

Przedszkolaków z „Leśnej Chatki” w Konstancinie-Jeziornie odwiedzili niecodzienni goście. Byli to kominiarze, którzy opowiedzieli najmłodszym mieszkańcom gminy na czym polega ich praca oraz dlaczego warto dbać o środowisko i czyste powietrze.


Wspólna inicjatywa

Wizyta kominiarzy w Gminnym Przedszkolu nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi „Leśna Chatka” to wspólna inicjatywa dyrekcji placówki oraz Wydziału Ochrony Środowiska i Rolnictwa Urzędu Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna. Pod koniec marca przedszkolaków odwiedzili członkowie warszawskiego oddziału Krajowej Izby Kominiarz – Mirosław Antos, Adrian Reda, Paweł Czuba i Marek Mitas. Wśród tych niecodziennych gości nie zabrakło również czeladnika kominiarskiego, Mateusza Antosa.


Zobaczyć kominiarza

Dzieci podczas spotkania dowiedziały się na czym polega praca kominiarza. Mogły obejrzeć strój, w którym pracują kominiarze oraz narzędzia potrzebne do  wykonywania tego zawodu, a także wysprzątać komin. Była to też doskonała okazja do uświadomienia najmłodszym, jak ważne jest dbanie o środowisko i czyste powietrze.


Zacznijmy od siebie

Nie było to pierwsze i z pewnością nie ostatnie takie spotkanie w gminnych przedszkolach. Konstanciński magistrat stawia na edukację, bo nie ma nic ważniejszego niż uświadamianie. Pamiętajmy! Na jakość powietrza wszyscy mamy wpływ, np. rezygnując z gorszej jakości materiału opałowego czy zamieniając samochód na rower.


Galeria zdjęć

Autor: Patryk Siepsiak

2019-04-26

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer