Zespół Pałacowo-Parkowy w Oborach Park Zdrojowy Tężnia solankowa Amfiteatr C.H. Stara Papiernia Most na rzece Jeziorce Tężnia solankowa

Ministerstwo zachęca do konkursu

Ministerstwo Cyfryzacji zachęca do udziału w konkursie dla lokalnych społeczności. Czekają wartościowe nagrody. Wystarczy od 11 do 19 maja zorganizować na świeżym powietrzu piknik, warsztaty, turniej gier, przedstawienie lub inne ciekawe wydarzenie, podczas których promowane będą nowoczesne technologie.

Konkurs na inicjatywy

W „Cyfrowej majówce” chodzi o to, aby możliwie najwięcej osób dowiedziało się – a może i nawet nauczyło – co nam dają cyfrowe technologie i dlaczego warto z nich korzystać. – Zaproście seniorów i pokażcie im jak korzystać z poczty e-mail. Skrzyknijcie miejscowe dzieciaki i rozpocznijcie przygodę z programowaniem. Poopowiadajcie sąsiadom jak nie dać się oszukać w internecie i na co tam uważać. A wszystko w niezobowiązującej, majówkowej atmosferze. Po co to wszystko? Bo warto dać innym coś od siebie i pomóc im lepiej zrozumieć otaczający nas, cyfrowy świat! – zachęca w komunikacie Ministerstwo Cyfryzacji. Do konkursu mogą się zgłosić: szkoły, gminy, ale i pojedyncze, prywatne osoby. Mogą być to  inicjatywy kół gospodyń wiejskich, klubów seniora, przedszkoli, bibliotek, organizacji pożytku publicznego, domów kultury i strażaków.

Co należy zrobić?

 • Krok 1: od 11 do 19 maja zorganizować piknik, pogadankę, warsztaty, turniej gier, koncert, przedstawienie, potańcówkę albo inne ciekawe majówkowe wydarzenie! Ważne, żeby w trakcie spotkania – niezależnie od tego jaki będzie miało charakter – porozmawiać też o nowoczesnych technologiach, jak z nich korzystać i dlaczego warto?
 • Krok 2: zarejestrować swój pomysł (najpóźniej do 19 maja) – na stronie www.koduj.gov.pl, w zakładce Cyfrowa Majówka czeka elektroniczny formularz.

 • Krok 3: do 26 maja należy przesłać sprawozdanie ze zorganizowanej akcji, dołączając do niego zdjęcia, filmy i inne materiały promocyjne.


Oceni jury

Dla organizatorów najciekawszych inicjatyw Ministerstwo Cyfryzacji przygotowało nagrody! Kapituła konkursowa oceni m.in.:

 • pomysłowość, czyli kreatywność inicjatywy;
 • „cyfrowość” wydarzenia, czyli to co dla ministerstwa jest najważniejsze. Do zagospodarowania są cztery obszary: programowanie dla dzieci, e-usługi administracji, bezpieczeństwo w sieci, jakość życia – czyli szeroko pojęte kompetencje cyfrowe. Im więcej tematów zostanie podjętych w trakcie inicjatywy, tym większa szansa na nagrodę;
 • różnorodność uczestników – im więcej osób będzie zaangażowanych, tym lepiej;
 • materiały promocyjne – trzeba pamiętać o zdjęciach, filmach, promocji inicjatywy w lokalnych mediach.


Nagrody za najciekawsze działania

A oto co można wygrać:

I miejsce – 10 nagród, gdzie każda z dziesięciu nagród to:

 • 1 bon na warsztaty z programowania dla grupy dzieci z klas 1-6 szkoły podstawowej;
 • 1 robot edukacyjny;
 • dodatkowo dla najlepszych 3 laureatów: 1 zestaw gadżetów promocyjnych od partnerów, 1 gra Cody Roby oraz 1 głośnik bezprzewodowy.

II miejsce – 7 nagród, gdzie każda z siedmiu nagród to:

 • 1 robot edukacyjny;
 • 1 zestaw gadżetów promocyjnych od partnerów oraz 1 gra Cody Roby.

III miejsce:

 • 8 nagród, gdzie każda z ośmiu nagród obejmuje 1 robot edukacyjny.

Szczegóły dostępne są na stronie internetowej Ministerstwa Cyfryzacji.

Autor: Patryk Siepsiak

2019-04-24

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer