Zespół Pałacowo-Parkowy w Oborach Park Zdrojowy Tężnia solankowa Amfiteatr C.H. Stara Papiernia Most na rzece Jeziorce Tężnia solankowa

Pomoc medyczna w święta

Przed nami kilka świątecznych dni. Może się tak zdarzyć, że w razie nagłej choroby lub wypadku będziemy musieli skorzystać z pomocy lekarskiej. Podpowiadamy, gdzie mieszkańcy gminy Konstancin-Jeziorna ją uzyskają oraz które apteki będą pełniły w tym okresie dyżury.


Tu znajdziesz pomoc

Dla mieszkańców powiatu piaseczyńskiego, w tym gminy Konstancin-Jeziorna nocna i świąteczna pomoc lekarska świadczona jest w dwóch punktach:

  • Szpitalu św. Anny przy ul. Mickiewicza 39 w Piasecznie (tel. 22 735 41 08);
  • Mazowieckim Centrum Rehabilitacji „STOCER” przy ul. Długiej 40/42 w Konstancinie-Jeziornie, (tel. 22 888 29 20 lub 21).

Do jednej w powyższych placówek możemy się zgłosić w godz. 18.00– 8.00 w dni robocze oraz w soboty i święta – całodobowo. Ale warto pamiętać, że w razie nagłego zachorowania lub pogorszenia stanu zdrowia, chory może udać się po pomoc do dowolnego punktu nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej –niezależnie od miejsca swojego zamieszkania. Dyżurujący lekarz zobowiązany jest udzielić pomocy na miejscu, a w uzasadnionych przypadkach – w domu pacjenta lub telefonicznie.


Kiedy skorzystać?

Z pomocy lekarza lub pielęgniarki w nocy, w dni wolne i w święta można skorzystać w razie:

  • nagłego zachorowania;
  • nagłego pogorszenia stanu zdrowia, gdy nie ma objawów sugerujących bezpośrednie zagrożenie życia lub istotny uszczerbek zdrowia, a zastosowane środki domowe lub leki dostępne bez recepty nie przyniosły spodziewanej poprawy;
  • gdy zachodzi obawa, że oczekiwanie na otwarcie przychodni może znacząco niekorzystnie wpłynąć na stan zdrowia.


A gdzie po lekarstwa?

Starostwo Powiatowe w Piasecznie, które wskazuje apteki dyżurne na swoim terenie, wyznaczyło jeden punkt pełniący funkcję apteki całodobowej dla powiatu – jest to Apteka „Juventa” przy ul. Kościuszki 33 w Piasecznie.

W Konstancinie-Jeziornie w niedziele i dni świąteczne, w godz. 10.00–16.00, czynna jest apteka przy ul. Piłsudskiego 15.

Autor: PWZ

2019-04-19

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer