Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Bajkowy weekend w tężni

Miniony weekend (20 i 21 lipca) w konstancińskiej tężni w Parku Zdrojowym był niezwykle magiczny i bajkowy. W tych dniach można było wziąć udział w warsztatach i spotkaniach z niezwykłymi ludźmi podczas festiwalu Sztuki Opowiadania „Tężnia Marzeń”.

Występy i atrakcje

Festiwal rozpoczęła tradycyjnie „Noc opowieści". W konstancińskiej tężni wystąpili: afrykański artysta z Burkina Faso – Noumassana Dembele, bajarz Michał Malinowski oraz inni opowiadacze. W niedzielę (21 lipca) na odwiedzających czekało wiele bajkowych atrakcji w ramach „Podwórka wyobraźni”, które oczarowały w szczególności najmłodszych.

Wieloletnia tradycja

Festiwal Sztuki Opowiadania „Tężnia Marzeń” w Konstancinie-Jeziornie obywa się od 2005 r. Jak podkreślają jego organizatorzy – Muzeum Bajek, Baśni i Opowieści w Czarnowie oraz Towarzystwo Muzyczne im. Kazimierza Wiłkomirskiego – jego celem jest zachęcenie rodzin do wspólnego, kreatywnego spędzania czasu i czerpania inspiracji z opowieści, które są doskonałym nośnikiem wartości: miłości, przyjaźni i sprawiedliwości.

Współpraca

Festiwal był zorganizowany w współpracy z Uzdrowiskiem Konstancin S.A i EVA Park Life and Spa oraz przy wsparciu finansowym gminy Konstancin-Jeziorna.

Galeria zdjęć

(Fot. A. Piętka)

Autor: Antoni Pomianowski

2019-07-25

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer