Ratusz Gminy Konstancin-Jeziorna Dwór w Oborach Willa Hugonówka i rzeka Jeziorka Willa Syrena Tężnia solankowa w Parku Zdrojowym

Muzeum w miejscu dawnej szkoły

W miejscu dawnej szkoły w Kępie Okrzewskiej powstaje dom ludowy i muzeum regionalne przybliżające tematykę tradycji i kultury Urzecza. Prace budowlane potrwają do końca roku.


Park Urzecza 

Inwestycja polegająca na przebudowie, rozbudowie oraz nadbudowie budynku dawnej szkoły w Kępie Okrzewskiej jest jednym z elementów projektu Urzeckiego Parku Tematycznego. Prace wykonuje konsorcjum firm wyłonione w przetargu. 


Prace trwają

Na terenie dawnej szkoły powstaje piętrowy budynek, w którym na parterze znajdą się sala konferencyjna, siłownia, toalety oraz kotłownia. Na piętrze będą się natomiast mieściły sala wystawiennicza oraz magazyny na eksponaty nowego muzeum regionalnego tradycji i kultury Urzecza, które z pewnością przyciągnie zwiedzających także spoza naszej gminy. Teren wokół budynku zostanie na nowo zagospodarowany – powstanie pięć miejsc postojowych oraz kilka stojaków na rowery, przebudowany zostanie zjazd z drogi, a także będą posadzone nowe drzewa i posiana trawa. Koszt całej inwestycji wynosi 2,3 mln zł.

Autor: Antoni Pomianowski

2019-07-26

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer