Zespół Pałacowo-Parkowy w Oborach Park Zdrojowy Tężnia solankowa Amfiteatr C.H. Stara Papiernia Most na rzece Jeziorce Tężnia solankowa

Od 1 lipca zmiany w programie 500+

Zmiany w rządowym programie Rodzina 500+. Od 1 lipca comiesięczne świadczenie pieniężne przysługuje także na pierwsze dziecko. Jak szacuje Ośrodek Pomocy Społecznej w Konstancinie-Jeziornie, liczba beneficjentów 500+ wzrośnie o około półtora tysiąca.


Zmiany od 1 lipca

Zmiany wprowadzone przez ustawodawcę rozszerzyły katalog osób uprawnionych do otrzymania świadczenia 500+. Dotychczas na pierwsze, lub jedyne, dziecko przysługiwało ono wyłącznie osobom, które osiągały niskie dochody, pozostali mogli otrzymać środki dopiero na drugie i kolejne dzieci. Teraz 500 zł co miesiąc otrzyma każda rodzina, bez względu na uzyskiwane dochody. Nowelizacja ustawy wprowadza jeszcze jedną zmianę, względem dotychczasowych przepisów. Obecnie świadczenie 500+ nie jest już uzależnione od ustalenia alimentów na dziecko od drugiego rodzica.

Więcej beneficjentów

Do tej pory w gminie Konstancin-Jeziorna świadczenie 500+ otrzymywało 1508 rodzin, na łącznie 2142 dzieci. Teraz to się zmieni. Jak szacuje Ośrodek Pomocy Społecznej, liczba beneficjentów 500+ wzrośnie o około półtora tysiąca. 

Wnioski o ustalenie prawa do świadczenia wychowawczego na nowych zasadach można składać online od 1 lipca, za pośrednictwem kanału bankowości elektronicznej, poprzez portal Emp@tia lub portal PUE ZUS. Od 1 sierpnia natomiast wnioski można będzie składać w formie papierowej, osobiście w Ośrodku Pomocy Społecznej lub za pośrednictwem poczty.


Szczegółowe informacje

Wszelkie informacje dotyczące Programu Rodzina 500 + dostępne są na stronie Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w zakładce Rodzina 500+.

Autor: Antoni Pomianowski

2019-07-01

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer