Zespół Pałacowo-Parkowy w Oborach Park Zdrojowy Tężnia solankowa Amfiteatr C.H. Stara Papiernia Most na rzece Jeziorce Tężnia solankowa

Rowerem ze stolicy do uzdrowiska

Dojazd rowerem do jedynego uzdrowiska na Mazowszu stanie się jeszcze łatwiejszy. Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie ogłosił przetarg na budowę ciągu pieszo-rowerowego po wschodniej stronie ul. Drewny, od skrzyżowania z ul. Przyczółkową do granicy z gminą Konstancina-Jeziorna.


Kolejny etap

Nowy fragment o długości ponad pół kilometra połączy ze sobą istniejące trasy na terenie stolicy, po wschodniej stronie ul. Przyczółkowej, oraz w Konstancinie-Jeziornie, po wschodniej stronie ul. Warszawskiej. Będzie to kolejny etap budowy rowerowego połączenia między miastami. W tym roku ZDM planuje jeszcze budowę sygnalizacji na przejściu dla pieszych przy skrzyżowaniu ul. Drewny i Przyczółkowej (na wysokości ul. Historycznej). Pozwoli to wyznaczyć brakujący przejazd rowerowy, który z kolei połączy dwa rozdzielone ruchliwą jezdnią odcinki trasy wzdłuż ul. Przyczółkowej.


Przebudowa skrzyżowania

W poprzednich latach w ramach prac nad korytarzem Warszawa-Konstancin-Jeziorna ZDM wybudował zupełnie nowe trasy ulic Powsińskiej i Wiertniczej. Niedawno zaś zakończyły się prace budowlane przy realizacji projektu „Rowerem w kierunku Konstancina” zgłoszonego przez mieszkańców Warszawy w ramach budżetu obywatelskiego. Projekt zakładał wykonanie kilkusetmetrowego ciągu pieszo-rowerowego po zachodniej stronie ul. Drewny (od ul. Przekornej w kierunku południowym). Kontynuacja budowy po tej stronie ulicy wymaga kosztownego wykupu gruntów.


Przetarg

Trwa obecnie zbieranie ofert w przetargu na ciąg pieszo-rowerowy po wschodniej stronie. Sygnalizacja świetlna planowana jest do realizacji w ramach osobnego zamówienia.

Autor: ZDM

2019-07-02

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer