Zespół Pałacowo-Parkowy w Oborach Park Zdrojowy Tężnia solankowa Amfiteatr C.H. Stara Papiernia Most na rzece Jeziorce Tężnia solankowa

Zmiany rozkładu jazdy pociągów

Jak informują Koleje Mazowieckie, wkrótce nastąpią zmiany w kursowaniu pociągów na linii nr R8 Warszawa–Skarżysko Kamienna. Zmiany są spowodowane przesunięciem terminu prac modernizacyjnych odcinka Strzyżyna–Warka.

13 lipca zmieni się rozkład jazdy pociągów oraz autobusów na linii nr 8 Warszawa–Skarżysko Kamienna. Przyczyną zmian jest przesunięciem terminu prac modernizacyjnych odcinka Strzyżyna–Warka. W związku z wymianą urządzeń sterowania ruchem kolejowym w stacji Warszawa Aleje Jerozolimskie i pracami torowymi na odcinku ze stacji Warszawa Służewiec do stacji Warszawa Lotnisko Chopina, duże zmiany na linii będą występować także od 15 lipca.

Z uwagi na przesunięcie terminu prac modernizacyjnych na odcinku Warka–Strzyżyna, od 13 lipca nadal będą kursowały pociągi, ale ich rozkład jazdy zmieni się. Tak jak do tej pory, na odcinku Strzyżyna–Radom nadal będzie kursowała zastępcza komunikacja autobusowa.

Ograniczenia ruchu pociągów w Warszawie

W związku z wymianą urządzeń sterowania ruchem kolejowym w stacji Warszawa Aleje Jerozolimskie w dniach 5–17 lipca wystąpią znaczne ograniczenia w ruchu pociągów:

 • pociągi KM linii RL oraz pociągi SKM Warszawa linii S3 nie będą kursowały do stacji Warszawa Lotnisko Chopina i skończą bieg na stacji Warszawa Zachodnia;
 • wybrane pociągi SKM Warszawa linii S2 zostaną skrócone do stacji Warszawa Zachodnia;
 • pociągi KM rozpoczynające/kończące bieg w Piasecznie zostaną odwołane.


Honorowanie biletów

W związku z tym w dniach 5–17 lipca będzie obowiązywało honorowanie biletów Kolei Mazowieckich w środkach komunikacji  miejskiej uruchamianych przez ZTM Warszawa, na następujących zasadach:

Bilety KM (wszystkich rodzajów, do odpowiednich stacji, strefowe oraz sieciowe) będą honorowane:

 • w autobusach ZTM linii:
  • 175 na odcinku Dw. Centralny–Lotnisko Chopina,
  • 188 na odcinku Baleya–Lotnisko Chopina,
  • 148, 331 na odcinku PKP Okęcie–Lotnisko Chopina,
  • 228 na odcinku PKP Okęcie–Ośrodek Wojskowy,
  • 709, 727 na odcinku Metro Wilanowska–PKP Piaseczno,
 • w pociągach linii metra M1 na odcinku Centrum – Stokłosy,
 • w autobusach i tramwajach kursujących ciągami pokrywającymi się z trasami ww. linii.

W pociągach lotniskowych będzie obowiązywać stałe honorowanie biletów ZTM i KM, wynikające
z oferty „Wspólny Bilet ZTM-KM-WKD”.

Kursy wariantowe na lotnisko

W dniach 5–17 lipca ZTM Warszawa uruchomi kursy wariantowe (według zmienionej trasy) linii 175, która będzie kursować ze zwiększoną częstotliwością na trasie: LOTNISKO CHOPINA–Żwirki i Wigury–Benetta–Żwirki i Wigury–Krzyckiego–Raszyńska–Pl. Zawiszy–al. Jerozolimskie–Emilii Plater– Świętokrzyska–Marszałkowska–Centrum (powrót: Marszałkowska).

Szczegółowy rozkład jazdy pociągów oraz autobusów ZKA jest dostępny na stronie www.mazowieckie.com.pl, w zakładce: „Tabele rozkładów jazdy”. Informacje można uzyskać pod całodobowym numerem infolinii KM: 22 364 44 44.

Autor: Informacja prasowa

2019-07-04

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer