Zespół Pałacowo-Parkowy w Oborach Park Zdrojowy Tężnia solankowa Amfiteatr C.H. Stara Papiernia Most na rzece Jeziorce Tężnia solankowa

Nowe oblicze willi Kamilin

Można już podziwiać nowe oblicze zabytkowej willi Kamilin przy ul. Piłsudskiego 42 w Konstancinie-Jeziornie. Obiekt zostanie udostępniony mieszkańcom w najbliższym czasie.


Odbiór końcowy robót

Remont gminnej willi Kamilin, mimo wielu perturbacji w trakcie realizacji tej inwestycji, udało się doprowadzić do szczęśliwego finału. 26 listopada rozpoczął się odbiór końcowy robót budowlanych. Po dostarczeniu przez wykonawcę pozwolenia na użytkowanie rozpocznie się meblowanie i wyposażanie obiektu. 


Cieszy oko

W parterze odrestaurowanej, neoklasycystycznej willi z 1922 r. będzie się mieścić sala ślubów oraz punkt informacji turystycznej. Z kolei pierwsze piętro zajmie Konstanciński Dom Kultury, który otrzyma pod swoje skrzydła salę wystawienniczą. Nowy wygląd willi Kamilin cieszy oko, podobnie jak teren wokół niej. Na pow. ponad 6 tys. m kw. powstały alejki, przy których stanęły stylizowane ławki i latarnie. Całość kosztowała blisko 6,4 mln zł i będzie stanowić nowa bramę wejściową do Parku Zdrojowego. 


Galeria zdjęć

Autor: Patryk Siepsiak

2019-11-29

KAMERY ONLINE

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

Wirtualny Spacer